Kolizja auta z szynobusem na torach w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

O wypadku na torach kolejowych w Płocku poinformowali nas czytelnicy w sobotnie popołudnie. Na miejscu jest policja, straż pożarna i karetka pogotowia.

– Coś się stało na ul. Norbertańskiej przy przejeździe kolejowym – zaalarmował nas czytelnik. – Jest straż pożarna, policja, pogotowie. Wygląda to tak, jakby doszło do potrącenia osoby. Dodatkowo na przejeździe przy ul. Słonecznej cały czas sygnalizator świeci na czerwono – informował, przesyłając nam zdjęcia i krótki film.

Chwilę później otrzymaliśmy kolejną informację. – Na ul. Norbertańskiej w rowie obok torów leży rozbite audi A8. Są dwie policje i dwa zastępy straży pożarnej – sprecyzował.

Informację potwierdziliśmy w Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

– Szynobus potrącił samochód osobowy – wyjaśnił dyżurny PSP. – Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 13.11. Brak jest osób poszkodowanych w tym zdarzeniu – dodał.

O szczegóły sprawy dopytaliśmy rzecznika płockiej policji.

– Kierowca samochodu osobowego wjechał na tory, pomimo sygnalizacji zakazującej tego manewru – powiedział nam Krzysztof Piasek. – Na szczęście szynobus nie jechał zbyt szybko, dzięki temu kierowcy nic się nie stało i zdarzenie zakwalifikowaliśmy jako kolizję – tłumaczył rzecznik płockiej policji.

Jeszcze raz ostrzegamy – przed wjazdem na tory kolejowe warto rozejrzeć się i zwrócić uwagę, czy sygnalizacja działa albo czy nie widnieje informacja o uszkodzonych rogatkach. W tym przypadku kierowca miał mnóstwo szczęścia, zazwyczaj jednak osobówka w zderzeniu z pociągiem nie ma żadnych szans.

Podziel się:

2 komentarze

    • No, ja rozumiem, że to nie było zbyt rozsądne, ale jakim trzeba być imbecylem żeby napisać taki komentarz. Autora może bawić, ale na przykład rodzinę kierowcy już nie.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji