REKLAMA

Otwarcie ofert na stadion znów później. O kolejny miesiąc

REKLAMA

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o przesunięciu otwarcia ofert na remont stadionu w Płocku. Niestety, artykuł już jest nieaktualny. Urząd Miasta Płocka przychylił się do wniosku potencjalnych wykonawców i przesunął termin na połowę czerwca.

Jak informowaliśmy, pierwotny termin składania ofert, 16 kwietnia, już został przesunięty na połowę maja. Wówczas płocki ratusz uwzględnił argumentację potencjalnego wykonawcy remontu Stadionu im. Kazimierza Górskiego, który tłumaczył, iż rzetelne przygotowanie koncepcji jest czasochłonnym procesem, wymagającym zaangażowania i koordynacji wielu projektantów.

Już 18 kwietnia opublikowano kolejny wniosek od potencjalnego wykonawcy, który prosił o przesunięcie terminu składania ofert na 15 czerwca br., tłumacząc, iż termin przygotowania dokumentacji przypada na okres świąt wielkanocnych oraz długi weekend majowy.

Wówczas Urząd Miasta Płocka nie wyraził zgody na przesunięcie terminu składania ofert.

Jednak 29 kwietnia w dokumentacji przetargowej pojawiło się podobne zapytanie. Tym razem proszono o przesunięcie terminu składania ofert do 31 maja br., argumentując podobnie – świętami i długim weekendem majowym.

– Rozważna odpowiedź Zamawiającego w piśmie z dn. 15.04.2019 r. o uelastycznieniu wymiarów spowodowała wstępnie znaczne optymalizacje projektowe i kosztowe. Jednak złożoność inwestycji oraz problematyczność robót do wykonania ma ogromny wpływ na to, iż wycena jest czasochłonna i wymaga doprecyzowania wielu aspektów technicznych przetargu – uzasadniał potencjalny wykonawca.

Tym razem Urząd Miasta Płocka przychylił się do tej prośby, nieoczekiwanie dając czas aż do 14 czerwca br. na złożenie oferty.

Jeśli ten termin zostanie dotrzymany, wybrany wykonawca będzie musiał uzyskać i przekazać ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę i rozbiórki wraz z projektem budowlanym w ciągu 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Właśnie z tego powodu podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Płocka przesunięto środki na tę inwestycję o 2 lata, na 2020 rok – w tym roku bowiem już na pewno nie uda się wydać tej kwoty.Biorąc pod uwagę, że po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał trzy lata na wykonanie całości inwestycji, zakończy ją zapewne (jeśli uda się pozyskać wszystkie środki finansowe i uwzględniając możliwe przesunięcia) w roku 2023, czyli… w roku wyborów samorządowych.

Przypomnijmy, że przetarg pn. „Rozbiórka i budowa stadionu miejskiego im. Kazimierza Górskiego w Płocku przy ul. Łukasiewicza 34 wraz z przebudową infrastruktury towarzyszącej” dotyczy opracowania wielobranżowej dokumentacji projektowej, a na jej podstawie zrealizowanie w trybie „zaprojektuj i wybuduj” rozbiórki i budowy stadionu Wisły Płock, wraz z przebudową infrastruktury towarzyszącej i zagospodarowaniem terenu.

Stadion powinien zostać zaprojektowany i wykonany na minimum 15.004 widzów, umożliwiając rozgrywanie międzynarodowych i krajowych meczów w ramach rozgrywek klubowych UEFA i PZPN, zgodnie z obowiązującymi systemami licencyjnymi dla klubów ekstraklasy. Ma odpowiadać warunkom określonym dla stadionów kategorii 3, z możliwością dostosowania do wyższej kategorii UEFA oraz wymaganiom PZPN dla klubów ekstraklasy.

Roboty budowlane będą prowadzone w sposób umożliwiający rozgrywanie meczów piłkarskich w trakcie budowy zgodnie z terminarzem ligowym (z możliwością przeprowadzenia transmisji telewizyjnych i przy udziale publiczności, ale bez kibiców gości).

Składanie ofert na stadion przesunięte. Rozpoczęcie budowy najwcześniej za rok?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Gość says:

    Niestety ale taka prawda,staruszkowie wymuszający pierwszeństwo to standard, wyścigi a zwłaszcza na Piłsudskiego.A POLICJI BRAK, są na gotowe i to też trzeba poczekać…….A bez prawka to już chyba większość jeździ i po piwku jak to twierdzą po 4 godzinach już nie wykaże.

  2. Berek Joselewicz says:

    Ale czemu usuwacie moje komentarze acha już wiem prawda jest niewygodna lecz zawsze zwycięża pamiętajcie o tym itd itd lgbt i inne buraki i platwusy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU