„PSM mafia…” i nazwiska władz spółdzielni – napis na jednym z płockich bloków

REKLAMA

Czytelnik powiadomił nas o napisie, jaki pojawił się w nocy z czwartku na piątek na jednym z bloków przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych (dawnej Gwardii Ludowej). Wandalizm, niestety, nie jest niczym dziwnym, tu jednak ktoś wymienił z nazwiska osoby, będące we władzach Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

– Dziś w nocy ktoś zdewastował elewację budynku nr 13 przy Gwardii Ludowej/NSZ – napisał do nas czytelnik, przesyłając zdjęcie napisu. – Na miejscu był patrol policji – dodał.

PowiązaneTematy

Zdjęcie przesłane przez czytelnika

Napis jest, i to wymowny. Ktoś twierdzi, że Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa to mafia, zaciągnęła kredyt w wysokości 25 mln zł oraz wymienia z nazwiska domniemanych „złodziei”. Czego ta „kradzież” miała dotyczyć, tego już autor tekstu nie wyjaśnił.

Jak się dowiedzieliśmy, Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa nie pozostawiła tego faktu bez echa.

– Faktycznie takie zdarzenie miało miejsce – potwierdził Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Dzisiaj, 8 września, na Komendę Miejską Policji w Płocku zgłosił się przedstawiciel spółdzielni mieszkaniowej, który złożył doniesienie o zniszczeniu mienia – wyjaśnił rzecznik.

Skontaktował się z nami również prezes Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Jan Rączkowski, który stanowczo zaprzecza treści zamieszczonego napisu. – Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa nie zaciągnęła żadnego kredytu – wyjaśnia. – Jeśli policji uda się zatrzymać sprawcę, wystąpimy o naruszenie dóbr osobistych – dodaje wieloletni prezes zarządu spółdzielni.