REKLAMA

Wielka akcja w Nowym Duninowie. Zbieramy dla Szymona

REKLAMA

W najbliższą niedzielę w Nowym Duninowie odbywać się będzie Charytatywna Zbiórka na rzecz Szymona Grzegrzółki – dwuletniego mieszkańca tej gminy. Szymek w czerwcu bieżącego roku przeszedł w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka operacyjny zabieg usunięcia guza mózgu.

Finał akcji charytatywnej „Serce Fali dla Szymona” odbędzie się na orliku Zespołu Szkół w Nowym Duninowie o godzinie 9. Organizatorzy chcą zebrać pieniądze na konieczną i potwornie kosztowną rehabilitację chłopca.

– Jak wiadomo, tak poważna ingerencja operacyjna, szczególnie w organizm małego dziecka, rodzi mnóstwo komplikacji i barier finansowych – mówił ks. Adam Łach proboszcz parafii w Nowym Duninowie, który zaangażował się w akcję charytatywną. – Właśnie dlatego kwestujemy dla Szymonka. Chcemy pomóc. W takiej sytuacji liczy się każda złotówka – dodał.

Piknik, który odbędzie się 10 września w Nowym Duninowie, ma być imprezą dla całych rodzin. Zaplanowano mnóstwo atrakcji i okazji do tego by pomóc. Odbędą się licytacje zebranych przedmiotów, konkursy, wspólne zabawy i pokazy. Jednym z nich będzie pokaz kick-boxingu, który poprowadzi mistrz świata i Europy w K1, radny miasta Płocka, Jacek Jasion.

– Jestem bardzo zadowolony, że mogę pomóc – zapewniał Jasion. – Podczas imprezy zdradzę nieco tajników kick-boxingu. Postaram się pokazać jak piękny jest to sport.  Przekażę również cenny dla mnie pas Mistrza Europy na aukcję – wyjawił.

Równie cennych przedmiotów będzie oczywiście więcej. Wśród nich znajdziemy m.in. pióro premier RP Beaty Szydło, koszulki Wisły Płock, książkę kucharską z podpisem Ewy Wachowicz, gadżety Marcina Różalskiego z jego autografem czy kurs nurkowania z instruktorem.Jak zapewnił w rozmowie z nami proboszcz Łach, ludzi dobrej woli, którzy chętnie dołączyli do akcji, nie zabrakło.

– Los Szymonka nie jest nam obojętny – zadeklarował kapłan. – O chorobie młodego mieszkańca Nowej Wsi dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu. Na początku stan zdrowia chłopca nie wydawał się aż tak poważny. Szybko okazało się jednak, że to guz mózgu i konieczna jest operacja. Teraz chłopca trzeba poddać kosztowej rehabilitacji. Chcemy pomóc rodzicom Szymonka. Odzew był zaskakująco duży. Słyszę dużo budujących słów na nasze wezwanie. Cieszymy się i zapraszamy 10 września do Nowego Duninowa – mówił proboszcz.

Poza licytacją i pokazem sportowym zaplanowano inne atrakcje. Jedną z największych będzie mecz piłki nożnej. Na orliku zmierzą się dwie, klasowe drużyny –  Państwowej Straży Pożarnej i płockiej policji. Będzie też turniej tenisa stołowego, pokaz pojazdów strażackich i policyjnych motocykli, przejażdżki quadem, możliwość wypróbowania alkogogli, a tuż obok boiska rozstawiony zostanie dmuchany zamek dla najmłodszych. Starsi będą zaś będą mieli okazję oddać krew. W czasie trwania imprezy na orlik w Nowym Duninowie przyjedzie autobus krwiodawstwa.

– Program mamy bardzo bogaty, teraz tylko pozostaje liczyć na dobrą pogodę, ale w tym temacie uśmiechać się w kierunku proboszcza – żartował zaangażowany w akcję Jacek Jasion.

Piknik „Serce Fali dla Szymona” rozpoczyna się o godzinie 9 i potrwa do 19. Licytacje zaplanowano zaś na godzinę 15.30.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU