Półmaraton Dwóch Mostów. Będzie międzynarodowo

REKLAMA

Już w najbliższą niedzielę wszyscy sympatycy biegania będą mogli spróbować swoich sił w 6. Półmaratonie Dwóch Mostów w Płocku. Kierowcy natomiast muszą spodziewać się utrudnień.

10 września w Płocku odbędzie się 6. Półmaraton Dwóch Mostów.

PowiązaneTematy

fot. UMP

Organizatorzy wyznaczyli limit startujących – 1000 osób. Trasa tegorocznej edycji półmaratonu przedstawia się następująco: start Stary Rynek – pl. Narutowicza – Mostowa – Most im. Legionów- Kolejowa – Rondo Lajourdie – teren zapory bocznej Zbiornika Włocławskiego – Most Solidarności – Grabówka –Norbertańska – Mostowa – Most im. Legionów – Kolejowa – Rondo Lajourdie –teren zapory bocznej Zbiornika Włocławskiego– Most Solidarności – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – Pl. Narutowicza – meta Stary Rynek).

Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA). Długość trasy – 21 097, 5 m, na którą składają się: dobieg do pierwszego mostu 1 km, dwie pętle po 9, 5 km każda i dobieg do mety 1, 0975 km. Trasa biegu: 65% nawierzchni asfaltowej, 20 % płyty betonowe, 10 % ścieżki nieutwardzone, 5 % kostka brukowa.

– Specyfika Półmaratonu Dwóch Mostów polega na tym, że nie jest to typowy bieg uliczny. Trasa biegu wiedzie po nawierzchni asfaltowej, ale także po bruku, płytach betonowych oraz w dużej części po naturalnym podłożu. Dwie rundy prowadzące przez dwa płockie mosty charakteryzują się dużą zmiennością terenu. To sprawia, że Półmaraton Dwóch Mostów jest doskonałą okazją do startu zarówno zawodowców, jak i amatorów biegania – zapowiedział prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

fot. UMP

Dla zwycięzców przewidziano wysokie nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe, a dla każdego uczestnika czeka atrakcyjny pakiet startowy, w którym między innymi będą profesjonalna oddychająca koszulka techniczna, oddychająca wielofunkcyjna chusta oraz ręcznik szybkoschnący.

W ramach udziału w zawodach, uczestnicy otrzymają również: numer startowy z chipem, napoje na trasie i mecie biegu, bon na posiłek po ukończeniu biegu, materiały promocyjne sponsorów, ubezpieczenie NNW podczas biegu. Każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w regulaminowym czasie, otrzyma pamiątkowy medal.

– Półmaraton Dwóch Mostów jest też na Mazowszu generalną próbą przed 39. PZU Maratonem Warszawskim, który odbędzie się 2 tygodnie później, tj. 24 września 2017 roku – dodał dyrektor wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki.

fot. UMP

Zawodników obowiązuje limit czasowy pokonania trasy, wynoszący 3 godziny. Trasa półmaratonu zamknięta będzie dla ruchu kołowego do godziny 11.45. Wszyscy zawodnicy, którzy nie dobiegną do mety do godz. 11:30, zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy. Za ostatnim zawodnikiem będzie jechał samochód techniczny, który po upływie limitu czasu zabierze zawodników na metę. Trasa oznaczona jest co 1 km, na trasie będzie 7 punktów odżywczych (nawadniania), na których dostępne będzie woda, isotonic i banany (5, 6 km, 8, 4 km, 9, 5 km, 12 km, 15 km, 17, 8 km, 19, 5 km plus meta.

KLASYFIKACJE
W 6. Półmaratonie Dwóch Mostów będą prowadzone następujące klasyfikacje zawodników:
1) Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn.
2) Klasyfikacja wiekowa kobiet i mężczyzn.
3) Klasyfikacja płocczan i płocczanek.
4) Klasyfikacja drużynowa.

NAGRODY
1. Każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal.
2. Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, za zajęcie miejsc od 1 do 10.
3. Zwycięzcy w klasyfikacji wiekowej kobiet i mężczyzn otrzymają nagrody rzeczowe za miejsca od 1 do 3 w postaci kart podarunkowych od sponsora półmaratonu DECATHLON Sp. z o. o. (ogółem 36 nagród).
4. Zwycięzcy w klasyfikacji płocczanin/ płocczanka otrzymają nagrody rzeczowe w postaci kart podarunkowych i nagrody rzeczowe od sponsorów półmaratonu (PKN ORLEN, PIK Spółka jawna, ESSILOR Szewczyk, BUDMAT Auto Sp. z o. o.
5. W klasyfikacji drużynowej, zwycięskie drużyny otrzymają nagrody rzeczowe w postaci kart podarunkowych od sponsora półmaratonu Galerii Mazovia w Płocku.

Dodatkowo w klasyfikacji generalnej, zawodnik, który zajmie 109 miejsce otrzyma kartę podarunkową oo sponsora j/w wartości 100 PLN od sponsora półmaratonu.

Zawody będą transmitowane na żywo w Internecie, a ponadto obraz z trasy przekazywany będzie na bieżąco na dużym telebimie przed ratuszem w strefie mety.

Program zawodów:
6.00 – Otwarcie biura zawodów
8.15 – zbiórka zawodników na Starym Rynku
08.30 – Start
11.45 – zamknięcie trasy biegu
12.00 – rozpoczęcie ceremonii wręczania nagród
14.00- zakończenie zawodów
Regulamin biegu dostępny jest na stronach: http://www.polmaraton.plock.eu/; ihttps://www.facebook.com/PolmaratonDwochMostow/

Co otrzymają zawodnicy w pakiecie startowym ?
– koszulkę termoaktywną,
– szybkoschnący ręcznik z mikrofibry,
– sportową chustę wielofunkcyjną,
– numer startowy wraz z talonem na posiłek regeneracyjny i elektronicznym chipem,
– napój izotoniczny,

Jak w poprzednich latach biegaczy do boju będzie zagrzewać energetyczna muzyka. W tym roku będzie to zespół ze Szkoły Muzycznej.

WOLONTARIAT
W organizacji półmaratonu pomoże ponad 100 niezawodnych wolontariuszy z Płocka:
– Obwodu Płockiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej
– Hufca ZHP Płock im. Obrońców Płocka 1920
– Płockiego Centrum Wolontariatu
– Miejski Uczniowski Klub Sportowy (MUKS PŁOCK)
– Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku

Trasa zawodów jest identyczna jak w poprzednim roku. Start z ulicy Małachowskiego o godz. 8.30. Przewidujemy, że pierwszy zawodnik dobiegnie na Stary Rynek po godzinie 9:30. O godz. 08.10 Płocka Akademia Ruchu przeprowadzi rozgrzewkę dla zawodników.

ZAWODNICY Z ZAGRANICY
1) Maroko – 1.
2) Wielka Brytania – 3.
3) Ukraina – 7.
4) Białoruś – 1.
5) Holandia – 1.
6) Republika Czeska – 1.
7) Kamerun – 1,
8) Hiszpania – 1.

– Apelujemy do płockich biegaczy, aby swoje pakiety startowe odebrali już w sobotę w godz. od 16.00 do 20.00 W niedzielę pakiety można odebrać od godz. 6.00 do 8.00, ale wtedy spodziewamy się najazdu biegaczy z Polski – informują organizatorzy.

OGRANICZENIA W RUCHU
W związku odbywającym się półmaratonem zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, a także wystąpią utrudnienia w ruchu.

– Apelujemy do kierowców o stosowanie się do zmienionej organizacji i poleceń służb kierujących ruchem. Półmaraton potrwa od 8 do13, przy czym sam bieg uliczny odbędzie się pomiędzy godz. 8.30 a 11.30 – informuje organizator.

Bieg odbywać się będzie na trasie : Start – ulica Małachowskiego a następnie trasa prowadzić będzie ulicami: Teatralną, Pl. Narutowicza, Mostowa i po pętli: Most im. Legionów Piłsudskiego – Kolejowa – Rondo Lajourdie –zapora boczna Zbiornika Włocławskiego – Most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – (2 okrążenia), Plac Narutowicza, Teatralna, Małachowskiego – Meta – Stary Rynek.
Organizacja biegu będzie powodowała utrudnienia w ruchu w godzinach 8 – 12 w rejonie Starego Miasta, Mostu Legionów Piłsudskiego, Grabówki. W tym czasie przewidywane są czasowe zamknięcia ulic. Z ruchu pojazdów będzie wyłączony Most im. Legionów Piłsudskiego oraz ścieżka rowerowa na Moście Solidarności. Podczas zawodów w strategicznych punktach komunikacyjnych (skrzyżowania na trasie biegu i w jego bezpośrednim oddziaływaniu) ruchem będą kierowały uprawnione osoby.

– Apelujemy również do kierowców o nie parkowanie swoich aut na ulicy Małachowskiego i na Starym Rynku od godz. 16 już w sobotę 9 września zgodnie z wprowadzoną czasową organizacją ruchu. W niedzielę 10 września zalecamy przeprawę na drugą stronę Wisły Mostem Solidarności – dodaje organizator.