Przekonywali, że “Autyzm da się lubić”

0

W sobotę od godziny 11 na terenie ogródka jordanowskiego odbył się piknik integracyjny pn. “Autyzm da się lubić”. Mnóstwo atrakcji czekało nie tylko na dzieci.

Już od samego początku dzieci zabawiał klaun Pajko, a w południe można było oglądać pokaz magii w wykonaniu Damiana Krażewskiego. Pokaz pierwszej pomocy zaprezentował Adam Jaworski, który służył pomocą wszystkim uczestnikom imprezy. Każdy chętny mógł zrobić własną bransoletkę pod czujnym okiem artystki Annie. Swoje stanowisko rozstawiło także przedszkole Pinokio. Tam specjaliści z chęcią udzielali porad pedagogicznych i psychologicznych. Celem pikniku była nie tylko integracja dzieci z autyzmem z dziećmi zdrowymi, ale także ich rodzin.

– To wielkie święto integracji –  mówił prezydent Andrzej Nowakowski. – Oby ten dzisiejszy uśmiech nigdy nie schodził z twarzy dzieci – dodawał.

Po wspólnej zabawie, był czas na biesiadę przy grillu. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta Płocka oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem “Odzyskać Więzi”.

Autyzm to zaburzenie rozwoju, charakteryzujące się zakłóceniami zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji interpersonalnych oraz trudnościami z integracją wrażeń zmysłowych.

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Paulina_Snapseed

Jesień zadomowiła się na dobre, co widać chociażby po strojach płocczan. Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice naszego miasta, aby wybrać osoby, które dostosowały się do zmian w pogodzie nie tylko pod kątem chłodniejszej aury, ale i mody. Zobaczcie kolejny odcinek “Płockiego stylu”.


Ostatnie Informacje

Konkursy
Rozdajemy Lekkie Ciacho!

Specjalnie dla czytelników PetroNews, Lekkie Ciacho, które dostarcza płocczanom pyszne desery bez cukru, przekazuje swoje wypieki do spróbowania. Wystarczy przyjść…