REKLAMA

Najlepsze ogrody działkowe są w Płocku. Dożynki płockich działkowców

REKLAMA

W sobotnie popołudnie, 3 września, działkowcy z ROD „Goździk” w Płocku dziękowali za tegoroczne plony. Coroczny Dzień Działkowca upłynął pod hasłem integracji i wspólnego świętowania.

Sobotnie spotkanie było już 33. Dniem Działkowca. Mieszkańcy osiedla Winiary oraz sympatycy ruchu ogrodowego spotkali się, by wspólnie podziękować za tegoroczne plony zebrane na ogródkach działkowych. Podczas uroczystości jeszcze raz przypomniano idee Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Aktywny wypoczynek, prowadzenie upraw na własny użytek, produkowanie zdrowej żywności dla całej rodziny – to tylko niektóre zalety posiadania własnej działki.

– Cieszę się, że z roku na rok jest coraz więcej osób. To pokazuje, że potrzebujemy dobrych relacji ze swoimi sąsiadami – mówił podczas rozpoczęcia Marcin Werner, przewodniczący płockiej delegatury Polskiego Związku Działkowców.

Nie zabrakło wspólnego łamania się chlebem oraz zabawy. Zarząd Polskiego Związku Działkowców przyznał także wyróżnienia dla najlepiej prowadzonych działek i najbardziej aktywnych działkowiczów. W naszym mieście mamy aż dwie działki, które uplasowały się na pierwszych miejscach w całym województwie mazowieckim.

– Rodzinne Ogrody Działkowe to płockie płuca, które w dzisiejszych czasach są niezwykle potrzebne. I za to należy się działkowcom wdzięczność – mówił Tomasz Kominek, dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku.Płoccy działkowcy, wspólnie z radnymi, złożyli projekt do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, którego celem jest utworzenie Domu Działkowca w Płocku.

– Niedługo dowiemy się, czy nasz projekt w ogóle trafi pod głosowanie – mówił Marcin Werner.

W Płocku mamy 4600 działek, zorganizowanych w 20 ogrodach działkowych.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

No Content Available

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU