REKLAMA

Przedświąteczna akcja mieszanych patroli

REKLAMA

Strażnicy miejscy, policjanci oraz uczniowie Płockiego Uniwersytetu Ludowego, czyli tzw. mieszane patrole, w ostatnim czasie, głównie na targowiskach miejskich oraz w rejonach hipermarketów i galerii handlowych, prowadzili działania profilaktyczno-prewencyjne, skierowane do mieszkańców miasta, w czasie których między innymi rozdali płocczanom 800 ulotek.

– Funkcjonariusze straży miejskiej i policji wraz z uczniami PUL-u rozdawali ulotki, które zawierały porady, dotyczące między innymi tego jak ustrzec się przed kradzieżą i zabezpieczyć mieszkanie lub samochód przed włamaniem – tłumaczy st. insp. Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy straży miejskiej w Płocku.

W czasie patroli, mundurowi prowadzili rozmowy z ludźmi i przypominali, aby podczas robienia zakupów dokładnie pilnować torebek i saszetek, w których mają dokumenty, klucze od mieszkania, pieniądze i inne cenne rzeczy.– Dodatkowo, podczas prowadzonych działań, przy wykorzystaniu nagłośnienia radiowozu policyjnego, który poruszał się po mieście, strażniczka miejska czytała komunikat przypominający mieszkańcom podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie Świąt Bożego Narodzenia – dodaje st. insp. Jolanta Głowacka.

Ta przedświąteczna akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców Płocka. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy straży miejskiej i policji rozmowy pozwoliły na pozyskanie ważnych informacji, które w przyszłości mogą posłużyć do przeprowadzenia kolejnych kampanii społecznych, dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU