REKLAMA

Wernisaż płockich fotografów na koniec roku

REKLAMA

Na 30 grudnia zaplanowano wernisaż wystawy fotograficznej płockich artystów – Moniki Skorłutowskiej i Adriana Jasińskiego, członków Płockiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawa nosi nazwę „Profesje i pasje”.

adekJak piszą sami autorzy:

– Prace zaprezentowane na wystawie to efekt fotograficznych poszukiwań ludzi, związanych głównie z Płockiem, dla których praca nie stanowi jedynie przykrego obowiązku i codziennego zmagania się z szarą rzeczywistością. Jest dla nich pasją, hobby, wyzwaniem, tym co uwielbiają robić, spędzać każdą wolną chwilę. I chyba czego nigdy nie zamieniliby na cokolwiek innego – zachęcają.

Monika Skorłutowska to płocczanka, działająca w Płockim Towarzystwie Fotograficznym oraz w sekcji fotograficznej Towarzystwa Przyjaciół Płocka.

Monika Skorłutowska– Moja przygoda z fotografią zaczęła się kilka lat temu i stała się moją pasją, którą staram się ciągle rozwijać – przyznała Monika Skorłutowska w wywiadzie, który przeprowadziliśmy z nią w marcu br. – Fotografia pozwala mi utrwalić wyjątkowe zjawiska, chwile, emocje – obrazy. Obrazy, do których w przyszłości będę chciała powrócić, kiedy okaże się, że moja pamięć zawiodła. Jest to mój sposób na odcięcie się od codzienności. W tej chwili nie wyobrażam sobie życia bez aparatu – wyznała wówczas.

– To właśnie przy pomocy aparatu i makrofotografii mogłam zobaczyć świat, ukryty dotychczas przed moim wzrokiem, świat, który zadziwił mnie swoim pięknem. Fotografia pozwala mi również odkrywać drugie dno, inną stronę w pozornie niewartościowych lub zwyczajnych przedmiotach – tłumaczyła pani Monika swoją pasję.[button link=”http://petronews.pl/obiektywnie-o-plocku-monika-skorlutowska-fotografia-odcinam-sie-od-rzeczywistosci/” target=”new” color=”#eb24d6″]Obiektywnie o Płocku. Monika Skorłutowska: Fotografią odcinam się od rzeczywistości[/button]

Fot. adekjasinski.pl
Fot. adekjasinski.pl

Adrian, bardziej znany jako Adek Jasiński, jest – naszym prywatnym zdaniem – jednym z najlepszych płockich fotografów. Jego reportażowe zdjęcia mieliście okazję dość często oglądać na łamach PetroNews. Są charakterystyczne, bowiem zawierają to nieuchwytne „coś” – duszę artysty.

– Pewnego dnia znalazłem w albumie rodzinnym zdjęcie mojego przodka, wykonane ponad 100 lat temu – opowiada na swojej stronie [adekjasinski.pl] o początkach przygody z fotografią Adek Jasiński. – Był to moment, gdy fotografia rzuciła na mnie swój czar. Od tamtej pory zawsze towarzyszy mi w plecaku aparat fotograficzny, aby w każdej chwili móc uwiecznić w swych amatorskich poczynaniach coś, co stanowi chyba jeden z najcenniejszych i jednocześnie najbardziej ulotnych aspektów naszego życia. Chodzi o wspomnienia – podkreślił.

Zapraszamy do Galerii Wisła na I piętro, 30 grudnia o godz. 18. PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU