REKLAMA

Policja apeluje o ostrożność podczas spisu powszechnego

REKLAMA

W czwartek rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny. Płoccy policjanci apelują o zachowanie ostrożności – oszuści mogą próbować wyłudzić dane do kont bankowych.

Komenda Miejska Policji w Płocku apeluje o zachowanie ostrożności podczas udzielania informacji w Narodowym Spisie Powszechnym. Funkcjonariusze szczególnie apelują o ostrzeżenie bliskich seniorów przed oszustami, którzy mogą próbować wyłudzać dane do kont bankowych.

PowiązaneTematy

Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy, zostaną spisani jedną z dwóch innych metod:

  • wywiadu telefonicznego wspieranego programem komputerowym (CATI)
  • wywiadu bezpośredniego prowadzonego przez rachmistrza spisowego i rejestrowanego na elektronicznym urządzeniu przenośnym (CAPI)

Obie metody, wywiad telefoniczny i bezpośredni, polegają na zebraniu danych od osób fizycznych objętych spisem powszechnym. Wobec każdego respondenta jest dobierana i stosowana jedna, odpowiednia dla niego metoda. Bardzo ważne jest przy tym bezpieczeństwo danych.– Pamiętajmy, że podczas tych metod spisu, nikt nie powinien żądać od nas podania danych do kont oraz kart bankowych. Pod żadnym pozorem takich danych nie udostępniajmy. To działanie oszusta, który chce wyłudzić od nas dane, aby wykraść pieniądze z konta – zaznaczają policjanci – Apelujemy, aby ostrzec seniorów, że taki spis właśnie się rozpoczął i żeby pod żadnym pozorem danych do kont bankowych nie podawać – dodają.

Na stronie internetowej GUS dostępny jest szczegółowy wykaz danych, jakie będą zbierane podczas Narodowego Spisu Powszechnego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. zbrodnia says:

    XXI wiek, a tu prowadzą podczas pandemii swoje spisy (niezwykle istotne ) !Jak Policja , Prokuratura i inne organy państwowe nie są w stanie zabezpieczyć tej całej operacji, to po kiego wałka to straszenie karami ( 5.000 PLN ) Bogu ducha winnego zwykłego Obywatela . To , co , to może Obywatel podatnik ma pracować za Was…nierobów, urzędników , a w the endzie nałożyć na siebie karę finansową ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU