Pobiegli na cześć Krzysztofa Zywera. XVIII Bieg Solidarności w Płocku

REKLAMA

W sobotnie przedpołudnie na Starym Rynku zebrali się zawodnicy, mali i duzi, którzy startowali w 18. edycji Biegu Ulicznego im. Krzysztofa Zywera. Nie mieli łatwo – było duszno i tylko wiatr pomagał nieco ochłodzić emocje…

XVIII Bieg Uliczny im. Krzysztofa Zywera odbył się 26 maja na terenie Starego Rynku w Płocku. Tradycyjnie wzięli w nim udział zarówno uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak i osoby niepełnosprawne, dorośli i seniorzy.

Trasę biegu wyznaczono od Placu Stary Rynek, przez ulicę Małachowskiego, Teatralną, Plac Narutowicza, ul. Grodzką i powrót na Stary Rynek.

PowiązaneTematy

Najpierw pobiegli najmłodsi, z klas 1-3 szkół podstawowych (ok. 300 m), później klasy 4-6 (ok. 700 m), po nich klasy 7 oraz gimnazja (ok. 1.400 m), następnie szkoły ponadgimnazjalne (ok. 1.400 m). W południe wystartowały osoby niepełnosprawne na dystansie ok. 700 m. Najdłuższy był bieg OPEN, w którym wziąć udział mogli wszyscy chętni. Ten bieg odbywał się na dystansie ok. 4200 m, czyli 6 okrążeń.

Bieg uliczny po raz 18. „Może wystartować każdy”

Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkową koszulkę, przewidziano również nagrody i puchary.

Sponsorem Głównym Biegu był PKN ORLEN SA, honorowy patronat objęli: Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski oraz Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.