REKLAMA

Bieg uliczny po raz 18. „Może wystartować każdy”

REKLAMA

W Dzień Matki wystartuje 18. edycja Biegu Ulicznego im. Krzysztofa Zywera. To wyjątkowy bieg, który upamiętnia zmarłego w 2003 roku, w wieku zaledwie 49 lat, szefa NSZZ „Solidarność” regionu płockiego.

Krzysztof Zywer był od 1977 roku pracownikiem Płockiego Przedsiębiorstwa Instalacji Przemysłowych Instal (póżniej Instal Płock i Budimex Instal Płock SA). Od września 1980 był członkiem „Solidarności”. W październiku 1988 roku współorganizował MKO Regionu Płock. W latach 1996-1999 był organizatorem, a następnie przewodniczącym AWS w regionie płockim, natomiast w latach 1998-2002 radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego z listy AWS.

PowiązaneTematy

Płocczanie zapamiętali go jako inicjatora budowy w Płocku pomnika ks. Jerzego Popiełuszki, Pomnika Ofiar Protestów Robotniczych. Był też inicjatorem licznych przedsięwzięć społecznych, mających na celu pomoc bezrobotnym i potrzebującym.

– Na pomysł organizacji pierwszego Biegu Ulicznego NSZZ „Solidarność” Regionu Płockiego wpadł właśnie były Przewodniczący Zarządu Regionu, Krzysztof Zywer, dokładnie osiemnaście lat temu – mówi Stanisław Szkopek, zastępca przewodniczącego NSZZ „Solidarność” regionu płockiego. – Po jego śmierci, a więc od 2003 roku, bieg nazwano Jego imieniem – wyjaśnia.

Jak dodaje, w biegu ulicznym może wziąć udział każdy, bez względu na wiek, czy ograniczenia fizyczne. W tym roku odbędzie się on 26 maja br. (sobota) na terenie Starego Rynku w Płocku. Wystartują w nim zarówno dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak i osoby niepełnosprawne, dorosłe i seniorzy.

Ta impreza ma integrować środowiska regionu płockiego oraz popularyzować i upowszechniać bieganie, jako formę rekreacji i zdrowego stylu życia.

Trasę biegu ustalono tradycyjnie na Starym Mieście: Plac Stary Rynek – ul. Małachowskiego – ul. Teatralna – Plac Narutowicza – ul. Grodzka – Plac Stary Rynek. Od godziny 10 będzie można wpisywać się na listy startowe.

Program wydarzenia:

godz.11.00 – Bieg I ok. 300 m – szkoły podstawowe klasy I-III
godz.11.15 – Bieg II ok. 700 m – szkoły podstawowe klasy IV-VI
godz.11.30 – Bieg III ok. 1.400 m – szkoły podstawowe klasa VII i gimnazja
godz.11.45 – Bieg IV ok. 1.400 m – szkoły ponadgimnazjalne
godz.12.00 – Bieg V – osoby niepełnosprawne ok.: 700 m – osoby niepełnosprawne na wózkach, pozostałe osoby ok. 700 m
godz. 12.15 – Bieg VI ok. 4200 m – OPEN (6 okrążeń)
godz.13.00 – Dekoracja zwycięzców i zakończenie biegu.
Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę, organizatorzy przewidzieli również nagrody.

Tytuł „Sponsora Głównego Biegu” posiada PKN ORLEN SA. Honorowy patronat nad XVIII Biegiem Ulicznym objęli: Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski oraz Starosta Płocki Mariusz Bieniek. PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Bieg Solidarności za nami