REKLAMA
REKLAMA

Płocka tenisistka stołowa wygrała ogólnopolski turniej

REKLAMA

Anna Wereszczaka, reprezentujące Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Płocku, okazała się najlepsza w ogólnopolskim turnieju tenisa stołowego „Z SKS-u do AZS-u”, który odbył się w dniach 4-6 grudnia na obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Ogólnopolski finał zawodów „Z SKS-u do AZS-u” rozgrywany był w pięciu dyscyplinach zespołowych i indywidualnych, wśród których były: piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, koszykówka kobiet i mężczyzn, futsal mężczyzn, tenis stołowy kobiet i mężczyzn oraz ergometr wioślarski kobiet i mężczyzn

PowiązaneTematy

Krajowy finał dla płocczanki
Fot. Materiały prasowe

W drodze do ogólnopolskiego finału w tenisie stołowym kobiet, Anna Wereszczaka musiała przejść przez I etap, jakim były eliminacje rejonowe, w jednym z czterech organizowanych w całej Polsce.

Na obiektach warszawskiego AWF-u, gdzie 21 i 22 listopada odbywały się eliminacje przeznaczone dla zawodników z północnej Polski i Mazowsza, płocczanka nie miała sobie równych, dlatego też pewnie awansowała do finału z pierwszego miejsca.

W turnieju finałowym dwukrotnie, w fazie grupowej i meczu o pierwsze miejsce, Wereszczaka pokonała faworytkę zawodów, Martynę Zygadło z ZSO I LO im. T. Kościuszki w Mysłowicach.W obydwu pojedynkach płocczanka wygrała 3:1 w setach. Sukces uczennicy klasy II b płockiej „Jagiellonki”, jest jeszcze większy ze względu na fakt, że w poprzednim sezonie (2014/2015), w ogólnopolskim rankingu juniorek, Zygadło uplasowała się 27 pozycji wyżej od Wereszczaki.

Patronat nad grudniową imprezą objęło: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Mazowiecki Urząd Marszałkowski, miasto Warszawa oraz warszawskie uczelnie SGGW, AWF i UW.

– Nasz projekt ma na celu, obok rywalizacji sportowej, zapoznanie uczestników z ofertą Akademickiego Związku Sportowego oraz wyższych uczelni – podkreśla przedstawiciel organizatora imprezy Rafał Jachimiak z AZS Środowisko Warszawa.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe