REKLAMA

Płocczanin z medalem Mistrzostw Polski w taekwondo

REKLAMA

Historyczny sukces wywalczył płocczanin podczas zawodów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim. Zawodnik klubu LKS „Puncher” Płock przyjechał z imprezy z medalem.

W Puławach przez dwa dni rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w taekwondo olimpijskim WTF. Rywalizacja była zacięta. Do turnieju zakwalifikowało się bowiem około trzystu zawodników i zawodniczek z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów Płocka. Do Puław pojechało dwóch zawodników klubu LKS „Puncher” Płock – Rafał Dobies (kat. wag. -68 kg) i Przemysław Sobolewski (kat. wag. -63 kg).

PowiązaneTematy

Dla obydwu zawodników były to ich drugie Mistrzostwa Polski w taekwondo olimpijskim WTF. W ubiegłorocznych zawodach młodzi płocczanie zadebiutowali w kategorii wiekowej juniorów. W tym roku ich osiągnięcia były lepsze. Rafał Dobies, po trzech stoczonych pojedynkach zajął wysokie, piąte miejsce. Rok starszy  płocczanin  Przemysław Sobolewski wywalczył pierwszy w karierze brązowy medal.

– Jest to pierwszy w historii miasta Płocka medal rangi Mistrzostw Polski w tej trudnej technicznie i wymagającej dyscyplinie jaką jest taekwondo olimpijskie WTF – powiedział Piotr Maślanka, trener The LKS „Puncher” Płock. – Gdy by w półfinale nie odniósł bolesnej kontuzji nogi mogło być nawet lepiej – dodał.

Zabrakło zatem nieco szczęścia żeby wejść do finału i walczyć o zwycięstwo. Przemek w ubiegłorocznych MP w kategorii wiekowej juniorów zajął 17 miejsce w tym roku zdobył brązowy medal wśród młodzieżowców. Na medal ten przez cały rok ciężko pracował, i to właśnie regularne zaangażowanie i cierpliwość dało dobry rezultat. -W porównaniu do ubiegłorocznych miejsc zajętych w MP u obu zawodników jest widoczny progres – ocenił trener zawodników Piotr Maślanka. – Takie starty to najlepsza nauka regularne i stopniowe współzawodnictwo z lepszymi, trudnymi i bardziej doświadczonymi przeciwnikami – zapewnił.

Wyjazd i uczestnictwo zawodników klubu w turnieju w całości sfinansowany został przez Urząd Miasta Płocka.