Co czeka na najmłodszych w wakacje?

REKLAMA

Fundusz Grantowy dla Płocka, za pomocą organizacji pozarządowych, w tym roku zasponsorował wakacje dla około 700 dzieci. Wybór aktywności na spędzenie letniego czasu jest bardzo duży: od zajęć z robotyki, piłki ręcznej, zwiedzanie kina i stadionu, Nocy detektywów aż do zajęć z psami.

13 czerwca zostały ogłoszone wyniki konkursu grantowego „Wakacje 2017 w Płocku na wesoło”. Dofinansowane w tym roku zostały cztery projekty: „Wakacyjne Warsztaty sportowe z MUKS21 Płock” zorganizowane przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 21 Płock, „Bibliobystrzaki na tropie” Płockiego Stowarzyszenia Przyjaciół Książki i Bibliotek w Płocku, „NoveLato w Płocku” stworzone przez Stowarzyszenie Człowiek Kultura oraz „Z nami jest wesoło” projektu Stowarzyszenia Sensowni. Łączna kwota dofinansowania wynosiła ponad 81 tys. zł.

PowiązaneTematy

„Wakacyjne Warsztaty sportowe z MUKS21 Płock”

Ich pomysł na wakacje skierowany jest do 45 osób w wieku 7-15 lat. Dotyczy on organizacji zajęć sportowo-edukacyjnych, które potrwają od poniedziałku do piątku w okresie od 10 do 14 lipca w godzinach od 9 do 15. Podczas zajęć, które odbędą się na obiektach Zespołu Szkół Nr 2 w Płocku, uczestnicy będą mogli pograć w piłkę ręczną i koszykową, nauczyć się podstawowej terminologii,  ale też zapoznać się z językiem angielskim, który jest wykorzystywany w tych obydwu dziedzinach sportowych.

Aby zapisać się na zajęcia sportowe należy pobrać formularz rekrutacyjny w siedzibie organizacji przy ul. Chopina 62. Kontakt: Dorota Stępniak tel. 24 364-06-91 muks21plock@vp.pl

„Bibliobystrzaki na tropie”

Robotyka i nocne imprezy plenerowe – to jedne z atrakcji jakie oferuje Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek w Płocku podczas tegorocznych wakacji. Oferta wypoczynkowo-kulturalna polega na szeregu zajęć stacjonarnych ( robotyka dla 150 osób) – 12 godzinne warsztaty, na których dzieci będą budowały roboty z klocków Lego Mindstorms. Zajęcia odbędą się się we współpracy i na terenie placówek Partnera – Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego w Płocku.  Na uczestników czekają noce detektywów, w których udział weźmie łącznie 60 osób. Podczas zabawy uczestnicy zapoznają się z surwiwalem, a także zostaną podzieleni na 3 grupy. Każda z nich będzie musiała coś wytropić.

Aby zapisać się na zajęcia i uzyskać informacje należy kontaktować się z: Iwoną Tyburską, Renatą Kraszewską lub Iwoną Kosewską, tel. 24 268-00-36 metod@ksiaznicaplocka.pl

„NoveLato w Płocku”

fot. PetroNews

Jakie atrakcje czekają na dzieci, które wezmą udział w tym projekcie? Na pewno nie ominą ich seanse filmowe, zwiedzanie kina NoveKino Przedwiośnie, pokaz projektorów, spektakl dla dzieci, a także zwiedzanie ZOO i stadionu Kazimierza Górskiego wraz z grami i zabawami na jego terenie, ponadto warsztaty o tematyce kina, teatr lalek, warsztaty aktorskie i gry terenowe. Stowarzyszenie Człowiek Kultura wakacje zorganizował dla 150 dzieci w wieku od 5 do 12 lat w formie 3 pięciodniowych turnusów. Każdy z nich odbędzie się w lipcu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15.

Kontakt w sprawie zapisów i informacji: Przemysław Jarzyński tel. 515-199-244, zapisy: tel. 24 367-65-02, 24 367-65-00 czlowiekkultura@czlowiekkultura.pl

„Z nami jest wesoło”

fot. PetroNews

Stowarzyszenie Sensowni przygotowało 4 turnusy zajęć sportowych, artystycznych, teatralnych, warsztatów rozwojowych oraz nietypowe zajęcia, których nigdy dotąd nigdzie nie było – zabawy z psami, samoyedem Gratką i borderem colie o imieniu Luke. To wszystko dla 60 dzieci w wieku 5-16 lat. Zajęcia sportowe, teatralne i taneczne będą odbywały się na obiektach sportowych Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica, a zajęcia z animatorem i psiakami – na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 16. Jeśli pogoda nie dopisze zostaną one przeniesione do siedziby stowarzyszenia przy al. Kobylińskiego 6. Na zakończenie projektu zostanie zorganizowany happening, który podsumuje wakacyjne działania.

 

– Zajęcia z psami to wyjątkowa okazja by uczyć wrażliwości, opieki i szacunku do zwierząt. Psiaki, które pojawią się na zajęciach na o dzień pracują jako terapeuci. Jeden z nich regularnie bierze udział również w pokazach agility. Prócz praktycznej nauki pojawią się również ciekawe psie sztuczki, których na razie nie zdradzimy – powiedziała Marta Krasuska ze Stowarzyszenia Sensowni.

Wszystkich zainteresowanych zapisami i szczegółowymi informacjami kierujemy do Marty Krasuskiej tel. 793-794-340 sensowniplock@gmail.com

W wakacje będą realizowane także projekt, które zostały wybrane w ramach VIII Konkursu Grantowego.

1. Stowarzyszenie Muzyczne Rockowe Ogródki – Płockie Warsztaty Muzyczne i Produkcji Teledysków. Projekt ten skierowany jest do płocczan w wieku 15-25 lat, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności gry na instrumentach muzycznych oraz produkcji teledysków. Dla wybranego zespołu zostanie nagrany teledysk.

Kontakt i zapisy: ul. Królewiecka 15 Płock, tel. 24 268-90-70, www.rockoweogrodki.com.pl

2. Stowarzyszenie Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego – Warsztaty sportów ulicznych, takich jak parkour, breakdance oraz street workaout. Program aktywności fizycznej skierowany jest do wszystkich zainteresowanych niekonwencjonalnymi formami spędzania czasu wolnego w przestrzeni miejskiej, w szczególności dzieci starszych i młodzieży.

Kontakt i zapisy: Adrian Fabrykiewicz, tel. 517-926-694

3. Stowarzyszenie Akademia Praktyki i Innowacji – Szkółka Wakeboardowa. Szkolenie dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat w zakresie upowszechniania kultury fizycznej jaką jest wakeboard (w tym lekcje i zajęcia z instruktorami, pokazy wakeboardingu i pokazy filmowe oraz gry zespołowe).

Kontakt i zapisy: biuro@wakepark.pl, tel. 513-317-671