REKLAMA

Ożywili stary Płock. Zobaczcie opowieść na bazie archiwalnych zdjęć! [FILM]

REKLAMA

Narodowe Archiwum Cyfrowe opublikowało film, zrealizowany w ramach projektu Archiwalny Fotoplastikon Online. – Tym razem płyniemy Wisłą wprost do przedwojennego Płocka – zapowiedział NAC.

„Archiwalny Fotoplastikon Online” to nowa, wirtualna odsłona cyklu wystaw, który w latach 2018-2019 cieszył się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

– W tym roku to kolaż i animacja zabiorą widza w archiwalną podróż po przedwojennej Polsce. Magię tradycyjnego stereoskopowego fotoplastykonu zastąpi urok zdjęć ożywionych. Wykorzystane techniki cyfrowe zdynamizują miejski krajobraz oraz nasycą życiem kadry ze starych fotografii – wyjaśnia Narodowe Archiwum Cyfrowe (NAC).

Najnowsza odsłona projektu przedstawia Płock.– Ruszamy w rejs szlakiem archiwalnych fotografii miasta, którego dzieje i rozwój nierozerwalnie związane są z rzeką. Symbiozę Płocka i Wisły w okresie międzywojennym ilustrujemy przy pomocy animowanych archiwalnych kadrów ze zbiorów NAC i AP Płock. Całość okraszona jest odrobiną koloru i muzyką z epoki. A więc cała naprzód! – zachęca do obejrzenia filmu NAC.

W „Archiwalnym Fotoplastikonie Online – Płock” wykorzystano materiały archiwalne ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego i Archiwum Państwowego w Płocku. Projekt „Archiwalny Fotoplastikon Online” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Realizacją zajęła się Fundacja Koncept Kultura.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU