REKLAMA

Otwarto nowe instalacje w płockim Centrum Sportów Ekstremalnych [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W czwartek oddano do użytku kolejny element Centrum Sportów Ekstremalnych w Płocku. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka.

30 lipca został otwarty Flow Park i kompleks boisk do tenisa ziemnego oraz siatkówki na terenie Centrum Sportów Ekstremalnych w Płocku. Realizacja inwestycji pochodzącej z Budżetu Obywatelskiego Płocka kosztowała blisko 2 miliony 742 tysiące zł.

Do istniejącego pumptracku dołączyły: „flow park” podzielony na strefy, „street workout” i „parkour” oraz boiska do tenisa ziemnego i siatkówki.fot. Wiktor Pleczyński
  • Strefa do street workout z nawierzchnią bezpieczną poliuretanową – stworzona przez połączenie ze sobą najczęściej użytkowanych elementów, takich jak drążki do podciągania, poręcze, ławki, drabinki i kółka gimnastyczne. Wszystkie elementy wykonane ze stali konstrukcyjnej, zabezpieczone antykorozyjnie poprzez ocynkowanie i lakierowanie proszkowe.
  • Strefa parkour rurowo-betonowa z nawierzchnią bezpieczną poliuretanową umożliwiającą trening sprawności fizycznej i efektywnego przemieszczania się i pokonywania przeszkód. Elementy połączone są w sposób umożliwiający maksymalne wykorzystanie potencjału miejsca i tworzenie kombinacji o różnym stopniu trudności. Rury cynkowane i lakierowane proszkowo, murki z betonu zbrojonego.
  • Strefa parkour drewniana z nawierzchnią bezpieczną poliuretanową z elementami wykonanymi z belek akacjowych o wysokiej trwałości. Pozwala na zasymulowanie naturalnych warunków w sposób bezpieczny i kontrolowany, jednocześnie pozwalając na szereg aktywności i rozwój sprawności fizycznej osób w różnym wieku.
  • Boiska do tenisa ziemnego i siatkówki.
fot. Wiktor Pleczyński

W ramach inwestycji wykonano również drenaż odprowadzający wody opadowe, oświetlenie, chodniki z kostki, elementy małej architektury, jak ławki i kosze na śmieci oraz nasadzenia zieleni. Oficjalne otwarcie nowej części Centrum Sportów Ekstremalnych przeprowadził prezydent Andrzej Nowakowski wraz z inicjatorem projektu Adrianem Fabrykiewiczem, który wraz z grupą młodych ludzi zaprezentował możliwości, jakie dają nowe instalacje.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU