REKLAMA

Chodniki, ścieżki rowerowe i miejsca rekreacyjne. W Budżecie Obywatelskim Mazowsza 18 projektów z regionu płockiego

REKLAMA

Do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza wpłynęło aż 231 projektów, z czego 18 dotyczy regionu płockiego. Trwa ocena formalna dokumentów, po której przyjdzie czas na głosowanie.

W pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, pośród najczęściej zgłaszanych projektów znalazły się te, dotyczące budowy zatok autobusowych, chodników i ścieżek pieszo rowerowych, tworzenia miejsc rekreacyjnych, ale również organizacji warsztatów i zajęć dla dzieci i młodzieży czy wydarzeń kulturalnych. Mieszkańcy Mazowsza złożyli aż 231 wniosków, z czego 18 z regionu płockiego.

– To jest pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Oddaliśmy głos i inicjatywę mieszkańcom regionu i nie zawiedliśmy się. Wpłynęło aż 231 projektów. Tak duża aktywność pokazuje, że to oni sami najlepiej wiedzą, czego potrzebują. Teraz czas na analizę i wybranie tych najlepszych pomysłów – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Mazowsze jest wśród pierwszych województw, które zdecydowały się na wprowadzenie budżetu obywatelskiego, a nabór projektów do pierwszej edycji już się zakończył. Zgłoszonych zostało 231 projektów, których łączna wartość to ponad 92 mln zł, z czego 18 z subregionu płockiego na kwotę 6,2 mln zł.

W puli ogólnowojewódzkiej znalazły się aż 53 wnioski o wartości 24,2 mln zł. Teraz trwa ich ocena formalna i merytoryczna, ale ostatecznie o tym, które projekty zostaną zrealizowane, zadecydują mieszkańcy poprzez głosowanie.

Głosować będzie można od 26 października do 16 listopada 2020 roku. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny.Głosować można będzie wyłącznie internetowo za pośrednictwem platformy internetowej lub w siedzibie urzędu, lub w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r.

Wszystkie informacje dotyczące BOM dostępne są na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, a także na profilu na Facebooku.

Harmonogram

  • do 31 sierpnia 2020 r. – ocena projektów
  • do 7 września 2020 r. – informacja o wynikach oceny
  • do 7 października 2020 r. – rozpatrzenie ewentualnych odwołań
  • 26 października – 16 listopada 2020 r. – głosowanie na projekty
  • do 30 listopada 2020 r. – wyniki głosowania

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU