REKLAMA

Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe

REKLAMA

Siedem gmin powiatu płockiego zostało objętych pogotowiem przeciwpowodziowym. Stany ostrzegawcze na Wiśle zostały tam przekroczone.

PowiązaneTematy

Starosta płocki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla miast i gmin Wyszogród i Gąbin oraz gmin: Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice i Nowy Duninów. Obowiązuje od 28 lutego br. od godziny 8 rano do odwołania.

Jak informuje starostwo powiatowe, Wisła przekroczyła stan ostrzegawczy w Wyszogrodzie. 27 lutego o godz. 7 rano wodowskaz pokazał tam 506 cm (stan ostrzegawczy to 500 cm, stan alarmowy – 550 cm). Również w Kępie Polskiej, gdzie najczęściej mamy do czynienia z powodziami, wskazania były bliskie przekroczeń – o godz. 7 rano wynosiły 447 cm (stan ostrzegawczy wynosi 450 cm, stan alarmowy – 500 cm).

– Tendencja jest wzrostowa, ale nie jest to stan dynamiczny – tłumaczy Jan Jerzy Ryś, kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Płocku. – Średnio poziom wody w Wiśle na naszym terenie podnosi się o centymetr na godzinę. Jest to spokojny wzrost, spowodowany m.in. spływem wód opadowo-roztopowych z górnej części zlewni – podkreśla.

Wzrost poziomu wody powyżej stanu ostrzegawczego w rejonach Wyszogrodu i Kępy Polskiej może się utrzymać do 1 marca, wszystko zależy jednak od prognoz pogody. Jak zaznaczają w starostwie, na razie sytuacja nie wydaje się być groźna, jednak ze względu na przekroczenia stanu ostrzegawczego, konieczne było wprowadzenie pogotowia przeciwpowodziowego.AKTUALIZACJA

Stan wód na godz. 13.30:
Wyszogród – 513 cm – 13 cm powyżej stanu ostrzegawczego, 37 cm do stanu alarmowego, trend rosnący
Kępa Polska – 454 cm – 4 cm powyżej stanu ostrzegawczego, 46 cm do stanu alarmowego, trend rosnący.

Stan wód na godz. 15.00:
Wyszogród – 514 cm – 14 cm powyżej stanu ostrzegawczego, 36 cm do stanu alarmowego, trend rosnący
Kępa Polska – 455 cm – 5 cm powyżej stanu ostrzegawczego, 45 cm do stanu alarmowego, trend rosnący.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU