REKLAMA

Teatr Roma zawita do Płocka

REKLAMA

Teatr Muzyczny ROMA przy udziale Płockiej Orkiestry Symfonicznej wystawi jedno z największych przedstawień musicalowych – „AleMusicale”. 31 marca w ORLEN Arenie zabrzmi muzyka z „Kotów” czy „Upiora w operze”.

PowiązaneTematy

To będzie jedno z największych wydarzeń musicalowych w Płocku. Na zaproszenie PKN ORLEN, zawita zespół Teatru Muzycznego Roma, który wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Jakuba Lubowicza przeniesie nas do muzycznego świata teatru.

Występ Teatru Muzycznego ROMA w Płocku to z pewnością jedna z największych inicjatyw realizowanych przez PKN ORLEN w ramach działań zaplanowanych przez Koncern pod hasłem „ORLEN dla Płocka – kultura z pasją”. Potwierdzili to płocczanie, wykupując wszystkie dostępne bilety na spektakl w ciągu niespełna jednego dnia!

„AleMusicale” to połączenie największych przebojów musicalowych przygotowanych przez Teatr Muzyczny ROMA. Podczas blisko dwugodzinnego spektaklu usłyszymy utwory pochodzące ze światowych, kultowych musicali, takich jak „Chicago”, „Koty”, „Upiór w operze”, „Jesus Christ Superstar”, „Greace”, „Akademia Pana Kleksa”, „Mała Syrenka” i wielu innych.

kadr z Tańca wampirów

Na scenie zobaczymy między innymi takich aktorów i aktorki jak Barbara Kurdej-Szatan, Edyta Krzemień, Malwina Kusior, Jan Bzdawka, Paweł Podgórski czy Przemka Zubowicza oraz wielu wspaniałych tancerzy.

– Wierzę, że spektakl spotka się z gorącym przyjęciem ze strony płockiej publiczności. Jesteśmy firmą, której podstawowa działalność odbywa się w Płocku, dlatego też szczególnie zależy nam, aby właśnie płocczanie mieli możliwość obejrzenia musicalowego arcydzieła w mistrzowskim wykonaniu – powiedział Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

kadr z Deszczowej piosenki

– Zaletą przedstawienia jest różnorodność muzyczna i choreograficzna z elementami akrobatyki oraz reżyseria światła. To wszystko pięknie nam scala orkiestra teatru oraz artyści. Jeśli chodzi o bohaterów, w których wcielamy się podczas sztuki, jest to ciekawe wyzwanie – opowiada nam aktor Teatru Roma, który bierze udział w „AleMusicale”, Paweł Kubat. Wciela się m.in. w rolę Semaforo, Dona z Deszczowej Piosenki czy Danny Zuko.– W jednej chwili jesteś kotem, za chwilę zakładasz buty do stepu, a zaraz potem przenoszę się do świata bajek. Czasem jesteś główną postacią, a za chwilę stajesz w drugiej linii i tworzysz ruchomy obraz dla koleżanek i kolegów z przodu. Jest to nie lada wyzwanie, bo musimy szybko między numerami zmienić nie tylko kostium, ale też charakteryzację i fryzurę w kilka chwil. To niesamowite przeżycie. Dzięki temu, otrzymujesz możliwość zagrania choć w małej części musicalu, o którym mogłeś dotychczas pomarzyć. Zapraszam serdecznie na wycieczkę po świecie musicalu i dobrą zabawę oraz momenty wzruszenia z Teatrem Muzycznym Roma – dodaje Paweł Kubat.

Bilety na to niezwykłe przedstawienie, które można było zobaczyć na największych obiektach kulturalnych w Polsce, są często bardzo trudno dostępne i niezwykle kosztowne. Niekiedy ich cena sięgała niemal 200 zł za sztukę. Jednak dzięki dofinansowaniu PKN ORLEN, bilety na spektakl w Płocku można było nabyć w niezwykle atrakcyjnych cenach. Osoby dorosłe zapłaciły 20 zł, natomiast 10 zł osoby, którym przysługuje bilet ulgowy. Bilety można było nabyć 21 lutego na stronie www.bilety24.pl oraz w kasach Płockiej Orkiestry Symfonicznej przy ul. Bielskiej 9/11. Jak się dowiedzieliśmy, w momencie otwarcia kasy Płockiej Orkiestry Symfonicznej ustawiła się kolejka chętnych aż do skrzyżowania. Już po południu biletów nie było…

„Mamy dla fanów to, co lubią najbardziej: wielkie arie, romantyczne duety, porywające sceny zbiorowe” – możemy przeczytać zaproszenie na stronie Teatru Roma.

PKN ORLEN, jako Mecenas Kultury, angażuje się w realizację najważniejszych wydarzeń artystycznych i rozrywkowych. W ostatnim czasie w Płocku, dzięki zaangażowaniu Koncernu, mogliśmy obejrzeć spektakl Teatru Kamienica „Dopalacze. Siedem stopni donikąd”. Inicjatywą Koncernu jest również spektakl „Jazda”, który swą premierę miał 24 lutego 2017 roku.

To będzie “Jazda” – nowy spektakl w płockim teatrze

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU