Nowy chodnik i ścieżka rowerowa w Górach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak poinformował Urząd Miasta Płocka, rozpoczęła się budowa chodnika i ścieżki rowerowej w ul. Kutnowskiej na osiedlu Góry. Rowerzyści i piesi zyskają nowy odcinek ruchu o długości blisko 1 km.

Miejski Zarząd Dróg z ZUM Muniserwis realizuje drugi etap inwestycji, która rozpoczęła się w ubiegłym roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się do 29 sierpnia. – Nowe odcinki chodnika i ścieżki rowerowej powstaną od skrzyżowania z ul. Osiedlową do skrzyżowania z ul. Gajową – wyjaśnia Konrad Kozłowski z zespołu medialnego ratusza. – Ten fragment będzie miał długość 410 mb. Drugi odcinek o długości około 425 mb powstanie od ronda na Trasie Popiełuszki do istniejącej drogi rowerowej i chodnika wybudowanych w 2013 r. – dodaje.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku zakończyła się modernizacja ulicy Kutnowskiej na odcinku ok. 700 mb, od ul. Gajowej w stronę ronda na skrzyżowaniu z Trasą Popiełuszki. Powstał chodnik, droga rowerowa oraz nowa, wzmocniona nawierzchnia jezdni. Całkowity koszt modernizacji ul. Kutnowskiej i Szpitalnej w ramach wspólnego zadania inwestycyjnego wynosi ponad 3,6 mln zł.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji