Koncern potwierdza – Orlen Medica sprzedana

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak poinformował dzisiaj w oficjalnym komunikacie PKN Orlen, spółka Orlen Medica wraz z Sanatorium Uzdrowiskowym „Krystynka” w Ciechocinku oraz spółka PROF-MED, należąca do ANWIL-u, zostały sprzedane Grupie PZU.

Jak wyjaśnia biuro prasowe koncernu, transakcja jest elementem realizacji strategii PKN Orlen, zakładającej pełną koncentrację na działalności podstawowej i przeznaczanie uwolnionego kapitału na rozwój Koncernu w najbardziej perspektywicznych obszarach – wydobycia i energetyki.

Orlen tłumaczy, że w wieloetapowym procesie wybrano ostatecznie nabywcę, który zagwarantował nie tylko optymalną cenę, ale także utrzymanie poziomu świadczeń medycznych na rzecz pracowników Grupy Orlen oraz wykorzystanie potencjału i doświadczenia spółek w celu dalszego ich rozwoju na rynku medycznym. Co istotne – umowy zawarte pomiędzy koncernem a Grupą PZU zawierają również gwarancję pracy oraz utrzymanie zasad wynagradzania dla wszystkich pracowników spółek zatrudnionych na umowę o pracę przez dwuletni okres, co zostało uzgodnione ze związkami zawodowymi.

Łączna wartość transakcji, z uwzględnieniem wypłaconej przez Orlen Medica dywidendy, wyniosła prawie 47,8 mln zł. Orlen nie wyklucza przy tym dalszych odsprzedaży spółek, które nie są bezpośrednio związane z preferowanymi obszarami działalności koncernu.

Przypomnijmy, że Orlen Medica rozpoczęła działalność na rynku usług medycznych w Płocku w styczniu 1998 roku po przekształceniu przychodni przyzakładowej ówczesnej Petrochemii Płock. Spółka świadczy usługi medyczne dla pracowników firm oraz osób objętych powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym poprzez utworzone przez siebie Centrum Medyczne Orlen Medica.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że spółka w ciągu trzech miesięcy zmieni nazwę na zaproponowaną przez nowego właściciela.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji