Debata przed Eurowyborami już jutro!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W czwartek, 15 maja w Spółdzielczym Domu Kultury odbędzie się debata kandydatów do Europarlamentu. Będą trudne pytania dziennikarzy, studentów i mieszkańców. 

Debata rozpocznie się o godzinie 17 w sali widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury w Płocku. Wezmą w niej udział kandydaci dziewięciu komitetów wyborczych okręgu numer pięć. Goście, którzy potwierdzili swoją obecność, to:
– Paweł Sajak Europa Plus,
– Anna Kalata Sojusz Lewicy Demokratycznej,
– Krzysztof Szpanelewski Nowa Prawica,
– Przemysław Berent Platforma Obywatelska,
– Marcin Flakiewicz Polska Razem
– Witold Tumanowicz Ruch Narodowy.

Politycy rozpoczną od autoprezentacji, trwającej około jednej minuty, potem będą odpowiadali na pytania, przygotowane przez płockich dziennikarzy, organizatorów, studentów oraz czytelników. Każdy z kandydatów w sumie dostanie pięć identycznych pytań, jednak odpowiedzi udzielane będą na każde osobno. Odpowiedź nie może przekroczyć jednej minuty. Trzecim punktem czwartkowej debaty będzie 60-sekundowa, swobodna wypowiedź.

Na spotkanie z kandydatami może przyjść każdy, kto ma taką ochotę i czas. Zakończenie debaty przewidziane jest na godzinę 19.

Warto przypomnieć, że debata jest jednym z elementów inicjatywy “Płock bije rekord frekwencji – było 24% będzie 40%”, która ma zachęcić obywateli naszego miasta do udziału w wyborach do Europarlamentu. PetroNews jest patronem medialnym tej akcji.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji