Dramat matki w Kinie Wolności

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Do tej pory w Kinie Wolności, w Novym Kinie Przedwiośnie, zobaczyliśmy dwa filmy: “Ucieczka z kina Wolność” oraz “Szczurołap”. Na jutro, tj. 14 maja, na godzinę 18 przewidziano projekcję trzeciego – „Matki Królów”.

Kino Wolności to część projektu „Płock 1989 – Rok Wolności”. Pierwszy pokaz filmów z klasyki polskiego kina odbył się 23 kwietnia. Patrząc na tytuły obrazów, które płocczanie będą mogli oglądać w kolejnych odsłonach, to filmy ambitne, ukazujące szeroki kontekst historyczno-społeczny. Będą to dzieła polskich twórców, które na stałe wpisały się w dorobek kulturalny naszego kraju.

„Matka Królów”, film w reżyserii Janusza Zaorskiego, to dramatyczna opowieść o robotniczej rodzinie Królów ukazana na tle wydarzeń politycznych Polski przedwojennej aż po czasy stalinowskie. Widzowie poznają Łucję Król – wdowę, samotnie wychowującą czterech synów. Dzielna i dumna kobieta zmaga się z biedą i musi dokonywać trudnych wyborów, które w tamtych czasach były nieuchronne. Film godny polecenia, ukazujący ciężkie czasy oraz niespotykaną godność i walkę o swoją rodzinę.

Przed jutrzejszą projekcją, organizatorzy zaplanowali pokaz dokumentu “Usłyszeć swój krzyk” w reżyserii Macieja Drygasa. Film ten przybliża postać Ryszarda Siwca, który dokonał aktu samozapalenia na znak protestu przeciwko wkroczeniu wojsk Układu Warszawskiego do Czechosłowacji.

Bilety do kupienia w cenie 5 zł. PetroNews jest jednym z patronów medialnych akcji „Płock 1989 – Rok Wolności”.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji