REKLAMA

Nowe zadaszone korty tenisowe w Płocku otwarte

REKLAMA

W Płocku odbyło się oficjalne otwarcie nowych zadaszonych kortów tenisowych w kompleksie Stadionu Miejskiego. Po przecięciu wstęgi, prezydent Płocka rozegrał mecz z niepełnosprawnymi sportowcami.

21 lutego otwarto dla płocczan nowe korty tenisowe przy Stadionie Miejskim. Hale są przystosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne, co udowodniono zaraz po części oficjalnej, poprzez rozegranie meczu tenisa ziemnego, w którym wziął udział prezydent Płocka oraz znani płoccy niepełnosprawni sportowcy.

Przed pokazowymi rozgrywkami odbyło się przecięcie wstęgi, w którego trakcie przypomniano długą historię starań o nowe obiekty do gry w tenisa pod dachem. Po wielu wysiłkach, powstały nowe nowoczesne „balony”. Pod dachem ze specjalnego tworzywa sztucznego przepuszczającego dużo światła znalazły się trzy boiska.

Obiekt wyposażono również w oświetlenie, pozwalające na grę po zmroku. Nowe korty mają też szatnię, która znacząco podnosi komfort użytkowania.

– Cieszę się, że dzisiaj, może takie małe, ale jednak marzenie się spełnia. Marzenie, które pozwoli funkcjonować w sposób bardziej komfortowy, ale też taki normalny, po prostu normalny, wszystkim pasjonatom tenisa i nie tylko, sportowcom właśnie w Płocku. Dla mnie to też jest ważna inwestycja, ważna pod wieloma względami. Przede wszystkim dlatego, że ja nie tylko wierzę, ale jestem głęboko przekonany i wiem, że właśnie poprzez sport można wychowywać młodych ludzi. Sport może stać się sensem życia i to zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i jak najbardziej dzieci i młodzieży – mówił podczas otwarcia prezydent Andrzej Nowakowski.Pytaniem otwartym jest, czy młodzież i osoby niepełnosprawne będzie stać na korzystanie z nowych kortów. Na stawki wynajmu boisk do tenisa zwrócił uwagę jeden z naszych czytelników. Okazało się, że ceny ustanowione przez spółkę MOSiR są wysokie, porównywalne do tych na podobnych obiektach w okolicznych miastach, tyle, że prywatnych, a nie miejskich.

Czytelnik: Stawki na kortach są za wysokie i bez ulg

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU