REKLAMA

Nowa stacja ładowania samochodów elektrycznych w Płocku

REKLAMA

Już w najbliższy piątek ma zostać udostępniona kierowcom pierwsza wybudowana przez PKN Orlen stacja ładowania samochodów elektrycznych w Płocku. Dotychczas posiadacze tych ekologicznych pojazdów mieli nikłe możliwości ładowania aut w naszym mieście.

3 sierpnia ma zostać udostępniona mieszkańcom Płocka stacja ładowania pojazdów elektrycznych PKN Orlen. Stacja znajduje się przy ulicy Chemików i ma dwa miejsca wyznaczone dla ładujących się samochodów. Docelowo z jednej stacji mogą korzystać nawet cztery auta.

Urządzenie pozwala na naładowanie samochodu elektrycznego z poziomu 20% do 80% w zaledwie 30 minut. Do końca 2019 roku ma powstać 50 stacji w ramach systemu płockiego koncernu, a ostatecznie aż 150 w całym kraju. Zgodnie z planem, dzięki temu już pod koniec 2019 roku kierowcy samochodów elektrycznych będą mieli możliwość przejechania całej Polski głównym szlakami komunikacyjnymi, ładując swoje pojazdy na stacjach ORLEN.

Przypomnijmy, że w Polsce ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, wprowadzono wiele zachęt do zakupu samochodów elektrycznych. W Płocku posiadacze aut elektrycznych mogą za darmo parkować w Strefie Płatnego Parkowania.Macie samochód elektryczny? Nie płacicie za…

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 4

 1. niu says:

  150… Śmiać się, czy płakać?

 2. Ostatni Sprawiedliwy says:

  Szkoda jedynie, że dział zajmujący się wybieraniem dostawcy stacji szybkiego ładowania „olał” konsorcjum Porsche i podpisał umowę z laikami, którzy będą uczyć się na błędach koncernu i skargach zwykłych, uczciwych ludzi chcących z tego korzystać…..Nie ma informacji o mocy takiej ładowarki ale zapewne nie jest to supercharger….
  Ale…tak to jest jak w dziale energetyki pracują „spadochroniarze” i ludzie bez jakiejkolwiek wiedzy merytorycznej….

  PS: Konsorcjum Porsche podpisało umowę z firmą Shell…..Bo mieli dosyć takich nieuków

  Pozdrawiam

 3. Anonim says:

  Toż każde zwykłe gniazdko 230V jest do ładowania elektrycznych samochodów

 4. Bogacz elektryk says:

  Już jadę swojego dizla naładować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU