REKLAMA

Nauczyli się pływać i nurkować. Kolejna akcja ORLENU i WOPR za nami

REKLAMA

Za nami już finał trzeciej edycji „Nauki pływania z Orlenem”. Uczestników wydarzenia czekało wiele ekscytujących i pouczających atrakcji. Sponsorem akcji jest PKN ORLEN, a jej realizacją zajmuje się płocki WOPR.

Zakończona 22 czerwca trzecia edycja „Nauki pływania z Orlenem” rozpoczęła się  jeszcze w ubiegłym roku – 26 października. Bezpłatna nauka pływania dla uczniów płockich szkół podstawowych oraz osób powyżej 40. roku życia finansowana jest przez PKN ORLEN.

Żeby zagwarantować uczestnikom wiedzę i umiejętności z najlepszego źródła, koncern wybrał do realizacji programu WOPR w Płocku, którego ratownicy regularnie dbają o zdrowie i życie wszystkich wypoczywających nad wodą w Płocku oraz okolicy.

Podczas projektu płocczanie uczą się pływać, poznają także podstawowe zasady ratownictwa i samoratownictwa. Wyjątkową gratką jest możliwość spróbowania nurkowania z użyciem profesjonalnego sprzętu, aqualungu.

Paweł Korzeniowski w Płocku: Platfus ułatwia pływanieDzięki tak bogatemu programowi zajęć, uczestnicy dowiadują się, jak należy bezpiecznie zachować się nad wodą, jakich zachowań unikać, jak można pomóc innej osobie, nawet nie mając do dyspozycji przeznaczonego do tego sprzętu.

– W tym roku pogodę mamy niemalże saharyjską, tylko w tym miesiącu już ponad 60 osób w całej Polsce utonęło – zwracał uwagę wiceprezes WOPR w Płocku Piotr Lisocki. – Śmiem postawić taką tezę, że jeżeli ta pogoda się utrzyma, to będziemy mówili pewnie o około 800 osobach, blisko 1000 być może osób, które w tym roku utoną. Piękna pogoda z jednej strony, oczywiście, sprzyja wypoczynkowi nad wodą, ale z drugiej strony, niestety, generuje wypadki, również te najbardziej dramatyczne, czyli śmiertelne. Mamy nadzieję, że uczestnicy, którzy brali udział w projekcie, nie zasilą szeregu osób tonących. Staraliśmy się państwa uczulić na te wszystkie aspekty związane z bezpieczeństwem nad wodą, czyli co robić, a w zasadzie czego nie robić, aby do sytuacji niebezpiecznych nie dochodziło – podsumował Piotr Lisocki.

W trzech edycjach „Nauki pływania z Orlenem” w sumie wzięło udział ponad 300 osób. W tym roku w projekcie wzięło udział aż 60 dzieci oraz 40 osób w wieku 40 plus. Płocczanie wykazali ogromne zainteresowanie nauką pływania, bo chętnych do udziału w projekcie było blisko 500 osób.

Kierownik Działu Sponsoringu Społecznego w PKN ORLEN Wioletta Kulpa podkreśliła podczas finału, że dla koncernu najważniejsze jest bezpieczeństwo. Inicjatywa płockiej firmy ma na celu powiększanie grupy osób, które będą mogły bezpiecznie wypoczywać nad wodą i w razie potrzeby również mogły reagować na niebezpieczne sytuacje, pomagając ratować innych.

Projekt bezpłatnych lekcji pływania jest jednym z wielu działań realizowanych w ramach projektu „ORLEN dla Płocka”. Między innymi w ostatni piątek, również we współpracy PKN ORLEN z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Płocku, otwarto strzeżone kąpielisko „Patelnia” w Grabinie.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU