Narkotyki i kempingowy towar bez akcyzy

REKLAMA

Płoccy policjanci znaleźli na targowisku miejskim przy ul. Rembielińskiego papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy oraz narkotyki. Nielegalny towar płocczanin przechowywał w przyczepie kempingowej. Mężczyzna został zatrzymany.

Wczoraj, 16 kwietnia, funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali na terenie targowiska miejskiego w Płocku 22-letniego płocczanina. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna w przyczepie kempingowej, znajdującej się w rejonie targowiska, przechowuje narkotyki. Po sprawdzeniu przyczepy policjanci znaleźli torbę foliową z zawartością 40 gramów marihuany oraz 43 butelki z alkoholem bez polskich znaków akcyzy, 1335 paczek papierosów różnych marek, 13 toreb po około 0,5 kg każda z zawartością tytoniu oraz 37 kartonów z papierosami luzem. Wyroby tytoniowe również nie posiadały polskich znaków akcyzy.

PowiązaneTematy

W mieszkaniu mężczyzny znaleziono natomiast torebki z zawartością białego proszku oraz tabletki w kształcie gwiazdy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, dzisiaj zostanie przesłuchany. Za posiadanie narkotyków grozi kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie wyrobów alkoholowych i tytoniowych bez polskich znaków akcyzy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.