NoveKino Przedwiośnie tradycyjnie przygotowało pakiet nowości i wydarzeń, które zaspokoją gusta najwybredniejszych kinomaniaków. Co w repertuarze?

Najlepszy

Od 17 listopada w NK Przedwiośnie możemy obejrzeć film polskiej produkcji “Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił świat, a który u nas, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.
REŻYSERIA: Łukasz Palkowski OBSADA: Jakub Gierszał, Arkadiusz Jakubik, Janusz Gajos, Artur Żmijewski, Magdalena Cielecka, Kamila Kamińska, Anna Próchniak, Adam Woronowicz.

Liga Sprawiedliwości

Druga premierowa propozycja to “Liga Sprawiedliwości”. Film będzie wyświetlany w trzech formatach: 2D dubbing, 2D napisy oraz 3D napisy.

Zainspirowany ofiarnym czynem Supermana, Bruce Wayne, który odzyskał wiarę w ludzkość, prosi swojego nowego sprzymierzeńca, Dianę Prince, o pomoc w pokonaniu jeszcze potężniejszego wroga. Nie tracąc czasu, Batman i Wonder Woman starają się znaleźć i przekonać do współpracy grupę metaludzi, która ma stanąć do walki z nowym zagrożeniem. Jednak mimo utworzenia jedynej w swoim rodzaju ligi superbohaterów, złożonej z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha, może być już za późno na uratowanie planety przed katastroficznych rozmiarów atakiem.
REŻYSERIA: Zack Snyder OBSADA: Ben Affleck, Amy Adams, Henry Cavill.

Bajkoranki: Tarapaty

W sobotę i niedzielę zapraszamy na Bajkoranki i pokazy filmu “Tarapaty”. Seanse odbędą się o godzinie 11, bilety w cenie 12 złotych. Przed seansami odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats. Po seansie zapraszamy na warsztaty i animacje, które poprowadzą aktorzy z Teatru Form Wielu.

“Tarapaty” – Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek z nieodłącznym psem, Pulpetem. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.
REŻYSERIA: Marta Karwowska OBSADA: Hanna Hryniewicka, Jakub Janota-Bzowski, Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Roma Gąsiorowska.

Coco

W niedzielę, 19 listopada, zapraszamy na przedpremierowy pokaz animacji “Coco”.

Mały Miguel, zafascynowany grą na gitarze marzy o tym, by pójść w ślady swojego muzycznego idola, Ernesto de la Cruz. Chłopiec – wbrew rodzinnemu zakazowi – za wszelką cenę chce rozwijać swój talent. W tajemniczych okolicznościach trafia do niezwykłej Krainy Zmarłych, gdzie na swej drodze napotyka uroczego oszusta Hektora i z nim odkrywa historię swojej rodziny.
REŻYSERIA: Lee Unkrich, Adrian Molina OBSADA: Gael García Bernal, Benjamin Bratt, Renee Victor.

Spotkania Filmowe: A Ghost Story

W poniedziałek, 20 listopada, zapraszamy na Spotkania Filmowe i pokaz filmu “A Ghost Story”. Seans odbędzie się o godzinie 18.30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem zapraszamy na mały poczęstunek: herbata, ciastko. Przed seansem odbędzie się również losowanie nagród na zasadach Happy Seats.

Reżyser David Lowery powraca do tematów zgłębiania dziedzictwa, znaczenia straty i ludzkiego pragnienia odnalezienia sensu istnienia. Niedawno zmarły mężczyzna (Casey Affleck) powraca jako duch w białym prześcieradle do domu, by przynieść pocieszenie swojej zrozpaczonej żonie (Rooney Mara). Szybko orientuje się, że jest niewidzialny, odłączony od realnej czasoprzestrzeni. Może tylko patrzeć, jak życie, które znał i kobieta, którą kocha, powoli oddalają się od niego. Coraz bardziej niezauważalny, skazany na zapomnienie, przebywa niezwykłą podróż w historii, konfrontując się z bezmiarem egzystencji. Niezwykła opowieść o miłości i smutku, która zostaje w nas na długo po tym, kiedy wyjdziemy z kina.
REŻYSERIA: David Lowery OBSADA: Casey Affleck, Rooney Mara, McColm Cephas Jr.

Ponadto w repertuarze:

  • kolejna część kultowej serii “Listy do M. 3” – Losy kilkorga bohaterów ponownie przeplatają się w Wigilię Bożego Narodzenia.;
  • komedia kryminalna “Suburbicon” napisy – Włamanie do domu jednego z mieszkańców zakłóca porządek w spokojnym miasteczku.;
  • animacja “Potworna rodzinka” dubbing – Fay Sielska jest zwyczajną, nieco zbuntowaną nastolatką. Jej młodszy brat Max z racji nieprzeciętnej inteligencji ma na pieńku ze szkolnymi łobuzami. Rodzice natomiast są tak zapracowani, że ledwie znajdują czas na życie rodzinne. Pewnego dnia Fay zabiera wszystkich Sielskich na bal przebierańców.;
  • animacja “Między nami wampirami” dubbing – Podczas wycieczki do Transylwanii trzynastoletni Tony poznaje Vigo, prawdziwego wampira z krwi i kości. Od tego momentu między nimi rodzi się koleżeńska więź.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji