Na zakupy w kombinezonie i masce…

0

W niedzielę klienci Galerii Wisła mieli nietypowe doświadczenie: zetknęli się z mężczyzną w białym kombinezonie i masce przeciwgazowej. Na stroju znajdował się napis: “to tylko para wodna”. Wszyscy w mig zrozumieli przekaz…

– Mężczyzna był spokojny, przeszedł przez Galerię, po czym opuścił ją, nie robiąc szkód i nie zakłócając pracy sklepów – wyjaśnia nam Magdalena Michalska, marketing manager Galerii Wisła. – Akcja dość szybko miała swój finał, zakończony przez ochronę. Osób protestujących miało być podobno więcej, gdyż organizowali się na portalu społecznościowym Facebook. W rezultacie przyszła tylko jedna osoba, do której po chwili dołączył fotograf. Nie przyszli razem, ani nie znali się, a przynajmniej tak twierdzili, pytani przez ochronę. Nie mieli pozwolenia na happening i raczej by go nie dostali – podkreśla Magdalena Michalska. – Galeria to nie miejsce na takie wystąpienia – dodaje.

To nietypowe wystąpienie może i zaskoczyło przechodniów oraz pracowników Galerii, ale nie było dla nikogo zagadką. – Wszyscy byli zaciekawieni, nie wydawali się oburzeni obecnością człowieka w masce gazowej – mówi Magdalena Michalska.

Pewnie dlatego, że Płock wciąż “żyje” informacjami, dotyczącymi wysokiego stężenia benzenu, które odnotowano w nocy z 21 na 22 września. Tym razem to nie była para wodna.

To nie pierwszy przypadek publicznego wyśmiania informacji, że emitowane przez orlenowski komin opary są wyłącznie parą wodną, a drażniące gardło zanieczyszczenia to swego rodzaju zwidy. Podobne hasła wieszali już kibice Wisły Płock podczas meczów. Niewątpliwie jednak jest to pierwsze tak kreatywne wystąpienie. Jakie będą kolejne formy zwrócenia uwagi na płocki problem?

Joanna Winiarska

 

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Paulina_Snapseed

Jesień zadomowiła się na dobre, co widać chociażby po strojach płocczan. Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice naszego miasta, aby wybrać osoby, które dostosowały się do zmian w pogodzie nie tylko pod kątem chłodniejszej aury, ale i mody. Zobaczcie kolejny odcinek “Płockiego stylu”.

Płocki Styl Plocki Styl

Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice Płocka, aby wybrać osoby, którym jesienne słońce…


Ostatnie Informacje

Konkursy
Rozdajemy Lekkie Ciacho!

Specjalnie dla czytelników PetroNews, Lekkie Ciacho, które dostarcza płocczanom pyszne desery bez cukru, przekazuje swoje wypieki do spróbowania. Wystarczy przyjść…