REKLAMA

Na jazzowo w MDK

REKLAMA

Koncert „Łukasz Borowicki Trio” odbędzie się 13 października o godz. 19 w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku. Usłyszymy wówczas młodego jazzowego muzyka i kompozytora, pochodzącego z naszego miasta.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Łukasz Borowicki jest gitarzystą i kompozytorem jazzowym, pochodzącym się Płocka. Obecnie aktywny jest zarówno na scenie polskiej, jak i duńskiej. Zajął pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie gitarzystów jazzowych Guitar City 2008, zdobył również nagrodę dla najlepszego solisty podczas konkursu „Nadzieje Warszawy”.

Jest absolwentem duńskiego konserwatorium muzycznego Syddansk Musikkonservatoriem (w klasie gitary oraz kompozycji) oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (tzw. „Bednarska”).

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W 2014 roku ukazała się jego debiutancka płyta „Łukasz Borowicki Trio People, Cats & Obstacles”, dobrze przyjęta przez krytyków muzycznych, o której można było przeczytać i usłyszeć w polskich oraz duńskich mediach jazzowych. W tym roku ukazała się jego druga płyta „Wandering flecks”, nagrana wraz z międzynarodowym, polsko-duńskim kwartetem złożonym z aktywnych muzyków, absolwentów duńskich konserwatoriów muzycznych. Na najnowszym krążku można usłyszeć autorski współczesny jazz czerpiący swoją inspirację z bogatej tradycji muzyki jazzowej – zarówno amerykańskiej jak i europejskiej – w formacie dość tradycyjnym (trąbka/flugelhorn, gitara, kontrabas i perkusja).Podczas płockiego koncertu pn. „Łukasz Borowicki Trio”, razem z Łukaszem (gitara) zagrają Mariusz Praśniewski (kontrabas) i Karol Domański (perkusja).

mag

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU