REKLAMA

Na rondzie przy zoo pojawiły się słonie [ZDJĘCIA]

REKLAMA

„Cztery słonie, zielone słonie. Każdy kokardkę ma na ogonie…” – pamiętacie taką piosenkę? Podobnie będzie na Rondzie Tadeusza Borkowskiego w Płocku, choć jednego słonia zabraknie…

Rondo Tadeusza Borkowskiego (tę nazwę zatwierdzili radni podczas kwietniowej Sesji Rady Miasta Płocka) zyskało nietypową ozdobę. W środę, 5 maja, stanęły na nim trzy ażurowe figury słoni, które wykonano ręcznie w miejscowości pod Bełchatowem.

Na razie są metalowe, ale w nich zostaną posadzone krzewy ligustru, dzięki czemu słonie staną się faktycznie zielone. Z zewnątrz figury oplecie kobea pnąca, która charakteryzuje się pięknymi, charakterystycznymi kwiatami w kształcie dzwonków.

Przypomnijmy, że patron ronda w pobliżu zoo, Tadeusz Borkowski, opracował projekt i urządził według niego Ogród Zoologiczny w Płocku, który został otwarty 1 maja 1951 r. Zaprojektował też m.in. botaniczny ogródek, jako ośrodek dydaktyczny dla szkół płockich oraz trzy ogródki jordanowskie, był również projektantem al. Kilińskiego.Jaką nazwę wymyślono dla ronda przy zoo? Radni zagłosują już w czwartek

Fot. FB Prezydent Płocka
Fot. FB Prezydent Płocka
Fot. FB Prezydent Płocka
Fot. FB/Plock
Fot. FB/Plock

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. AB says:

  Nasze pieniądze łatwe. A tyle ich rodzimych firm skorzysta z podkładek.. Przelewki a ludzie umierają zgodnie z Planem 76r.

 2. Bzyczek says:

  Titanic tonie, a orkiestra gra.

 3. Martyna says:

  Tylko czekać aż jakiś ćpun czy pijak wjedzie w te słonie autem

 4. ja tu mieszkam says:

  A to akurat bardzo mi się podoba. Jeszcze porośnięte roślinnością. Super będzie to wyglądać. Oczywiście druga strona medalu to cena…. pewnie absurdalnie drogo jak wszystko u nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU