REKLAMA

Wioślarze wracają na wodę

REKLAMA

W miniony weekend płoccy wioślarze wystartowali w Centralnych Regatach Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów. Dla zawodników była to pierwsza w tym roku rywalizacja na wodzie.

Od 1 do 2 maja na Jeziorze Maltańskim w Poznaniu odbywały się pierwsze w tym roku regaty wioślarskie na klasycznym dystansie – Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów. Zawody zostały rozegrane w ścisłym reżimie sanitarnym, w tradycyjnej formule, gdzie trzon rywalizacji odbywa się w jedynkach i dwójkach bez sternika.

Były to pierwsze zawody na wodzie w tym roku. Sukcesem organizatorów był sam fakt, że impreza tych rozmiarów mogła uzyskać odpowiednie zgody w obecnej sytuacji. W ubiegłym roku pierwsze zawody odbyły się dopiero sierpniu.

O wyjątkowość zawodów zadbała również pogoda. Po pierwszym bezwietrznym dniu, w niedzielę doszło do katastrofalnego załamania pogody, które w niedługim czasie zmusiło sędziów do wcześniejszego zakończenia rywalizacji.

fot. materiały prasowe

Podczas zawodów w Poznaniu nie mogło zabraknąć wychowanków Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej Siedemdziesiątce. Udział zawodników w wydarzeniu był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka oraz PKN ORLEN.

Sportowcy, startując na jedynkach i dwójkach bez sternika, walczyli o miejsca w reprezentacjach Polski juniorów i młodzieżowej (U23) na regaty międzynarodowe. Wioślarze byli w szczególnie trudnej sytuacji ze względu na utrudnione przez pandemię przygotowania do sezonu, większość musiała się ograniczyć do ćwiczeń w domach.

Wśród płockich zawodników najlepiej spisała się dwójka bez sternika seniorów, Bartek Donarski i Kuba Aleksandrowicz, którzy w pierwszym finale zajęli trzecią pozycję. Wśród osad młodzieżowych najlepiej spisali się Kamil Krusiewicz i Igor Skowyrski, którzy zajmowali 3. miejsca w finale B.

Drugiego dnia zawodów młodzieżowcy ścigali się na czwórkach bez sternika. W jedynym finale rozegranym w tych trudnych warunkach pogodowych płocka czwórka zajęła 5. miejsce. Trenerem płockich osad jest Bogdan Zalewski.Sezon wioślarski 2021 z PTW

Płockie Towarzystwo Wioślarskie działając wspólnie ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego przy Siedemdziesiątce, planuje realizację jeszcze 3 akcji obozowych, wakacyjnych dla wszystkich kategorii wiekowych. Jeśli w rywalizacji nie przeszkodzi pandemia, wioślarze mogą spodziewać się intensywnego kalendarza zawodów.

Klub przewiduje udział zawodników w pozostałych 10 imprezach na wodzie, o zasięgu ogólnopolskim, w tym w Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim na Wiśle w Płocku, zaplanowanych na 12 i 13 czerwca. Najważniejsze zawody centralne odbędą się również dwukrotnie w Kruszwicy, w dniach: 29-30 maja oraz w ostatni weekend czerwca. Będzie to arena popisowa dla grup młodzieżowych: młodzików i juniorów młodszych.

Płoccy wioślarze liczą też na 3-4 medale Głównych Mistrzostw Polski (na klasycznym dystansie). Wśród istotnych dla płocczan imprez znajdują się też:

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, czyli MP Juniorów Młodszych 22-25 lipca w Kruszwicy,
  • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików 31 lipca – 1 sierpnia w Poznaniu,
  • Mistrzostwa Polski Seniorów, 7-8 sierpnia w Kruszwicy.

Najważniejszym wyzwaniem dla PTW w tym roku będzie organizacja XIII Mistrzostw Polski w Sprincie Wioślarskim i XXXVIII Memoriału Juliusza Kawieckiego. Podobnie jak w roku ubiegłym impreza odbędzie się na Wiśle, na wysokości przystani wioślarskiej, lecz tym razem w formule dwudniowej, 12-13 czerwca.

– Do realizacji tych ambitnych celów konieczne są odpowiednie warunki finansowe i tutaj należy podkreślić, że tak jak co roku zarząd klubu liczy na partnerstwo i udział finansowy Urzędu Miasta Płocka, Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz współpracę z Zespołem Szkół Technicznych (SMS) i wsparcie sponsorów – zapowiada prezes Jacek Karolak.

Od początku roku 2021 zaczęły się również przygotowania do obchodów 140-lecia PTW, które będzie w przyszłym roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU