REKLAMA

Na co płocczanie chcą wydać dodatkowe 30 mln zł?

REKLAMA

W piątek, przy okazji publikacji listu otwartego .Nowoczesnej, zapytaliśmy czytelników, na co powinny być przeznaczone dodatkowe pieniądze, które wpłyną do Budżetu Płocka. Kwota jest dość spora, bo 30 mln zł. Jaki jest wynik naszej ankiety?

Przypomnijmy – przedstawiciele .Nowoczesnej w Płocku wystosowali list otwarty do prezydenta Płocka, aby rozsądnie gospodarował dodatkowymi i nieoczekiwanymi pieniędzmi, które wpłyną do Budżetu Płocka. – Bezzasadne jest przeznaczanie większości tej sumy, naszych publicznych pieniędzy, na nowy stadion piłkarski – tłumaczyli.

Postanowiliśmy sprawdzić, czego oczekują płocczanie i opublikowaliśmy ankietę z różnymi propozycjami wydatkowania tych pieniędzy. Przez cały weekend głosowaliście, ale i dyskutowaliście w komentarzach, która inwestycja byłaby najbardziej przydatna.

– Powinni zacząć od ściągania do miasta inwestorów! Niech budują firmy, co produkują nie tylko biednych pracujących i śmieci, tak jak to robią galerie handlowe! – proponuje pan Marcin.

– Mieszkania są z budżetu Państwa. A co do stadionu, co ponoć jest… to zobaczcie stadiony w dużo mniejszych miastach. Ten nasz wymaga modernizacji – przekonywał pan Mariusz.

Na nowym stadionie nie tylko piłka nożna. Jest już koncepcja

– Jestem zachwycony, że Płocczanie uważają „Tor wyścigowy na wysokim poziomie” oraz „Rozpoczęcie modernizacji stadionu Wisły Płock” za ważniejsze niż Centrum nauki, przedszkola i place zabaw oraz utrzymanie przez 20 lat Biblioteki Zielińskich. Nie pozdrawiam – z niesmakiem wpisał się pan Witek.

Pomysł na Radziwie – Płockie Centrum Nauki

– Tor wyścigowy! Miejsce gdzie można doskonalić umiejętności jazdy i nawyki kontrolowanego poślizgu. Ludzie czujący się niepewnie nabraliby wprawy za kierownicą a ci, którzy chcą się wyszaleć, mieliby gdzie. Rezultat byłby taki, że na ulicach byłoby mniej wypadków i wydatków na naprawy powypadkowe. Młodzi kierowcy również mogliby korzystać i nie blokować ruchu na miejskich ulicach. Takie miejsce zarobiłoby na siebie w ciągu dwóch lat i mogłoby się przerodzić z czasem w bardzo fajne miejsce do eventów, spędzania wolnego czasu!! JAK NAJBARDZIEJ JESTEM ZA TYM POMYSŁEM! – to zdanie pana Andrzeja.W 2017 znów drift na stadionie. A kiedy Tor Płock?

– Według mnie wybór jest prosty. Jeśli mamy wybór pomiędzy czymś takim jak Aquapark i Centrum Nauki a Stadion Wisły Płock, to oczywistym wyborem jest Aquapark i Centrum Nauki. Nie oszukujmy się, modernizacja stadionu nie sprawi, że Wisła będzie lepiej grać i będą to pieniądze wyrzucone w błoto, bo jak wiadomo dzikusy, nazywające siebie kibicami wszystko zniszczą – zdecydowanie wypowiedział się pan Wiktor.

Zbliża się remont Nabrzeża Wiślanego

Łącznie przez weekend w głosowaniu wzięło udział… 3200 osób! A jak ułożyły się ostateczne wyniki?

Pierwsze miejsce równorzędnie zajęły projekty modernizacji stadionu Wisły Płock oraz Centrum Nauki (na wzór Centrum Kopernika). Głosowało na nie po 29% osób.

Kolejne miejsce zajął projekt toru wyścigowego na wysokim poziomie – głosowało na niego 17% osób. Sporo mniej głosów uzyskała budowa aquaparku – 8%.

Po 4% zyskały projekty nabrzeża Wisły i portu jachtowego oraz 300 nowych mieszkań dla młodych. Po 2% osób zagłosowało na 4 przedszkola i 8 placów zabaw, ostatni etap obwodnicy Płocka i utrzymanie Biblioteki Zielińskich. 1% głosów zyskał projekt budowy 5 parkingów wielopoziomowych, parku dla rodzin i sportowców w Jarze Brzeźnicy i innej inwestycji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU