REKLAMA

MSW ogłasza konkurs „Kibicuję bezpiecznie”

REKLAMA

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs, zatytułowany „Kibicuję bezpiecznie”, który w założeniach ma kształtować postawy fair play wśród dzieci i młodzieży, popularyzować kulturalne kibicowanie oraz przestrzeganie zasad bezpiecznego zachowywania się podczas meczów. Ogólnopolski projekt skierowany został do gmin i powiatów, które mogą zgłaszać wnioski do 30 maja. Pula nagród w konkursie wynosi 120 tys. zł.

PowiązaneTematy

Konkurs „Kibicuję bezpiecznie” zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy z nich potrwa do 12 czerwca, kiedy to w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim wybrane zostaną 2 najlepsze projekty z terenu województwa. Następnie zostaną one przekazane do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, gdzie komisja konkursowa wyłoni trzy najlepsze z nich, a wyniki konkursu ogłosi w terminie do 30 czerwca. Zwycięski projekt otrzyma 60 tys. zł, drugi w kolejności – 40 tys. zł, a trzeci – 20 tys. zł.

Do konkursu zgłaszane mogą być projekty z zakresu:  • kształtowania postawy fair play oraz zasad kulturalnego i bezpiecznego kibicowania wśród dzieci i młodzieży,
  • rozszerzania wiedzy w zakresie konsekwencji prawnych, wiążących się z niewłaściwym zachowaniem podczas imprez sportowych,
  • nauki zasad prawidłowego zachowania się w trakcie kibicowania i uczestnictwa w imprezach sportowych.

Konkurs ten finansowany jest ze środków rządowego programu „Razem bezpieczniej”, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego. Prowadzi go Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Więcej szczegółowych informacji o tym konkursie można znaleźć na stronie internetowej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU