REKLAMA

Za wąsko na Jaśminowej – jak długo jeszcze? List czytelnika

REKLAMA

Pan Edward, który napisał do naszej redakcji, wracając z pracy codziennie zjeżdża z Ronda Dariusza Stolarskiego (okolice Kauflanda) w ul. Jaśminową. I, niestety, codziennie spotyka go ten sam problem.

PowiązaneTematy

– Kiedyś auta parkowały jeszcze po jednej stronie. To można było znieść. Ale teraz parkują po obu stronach. Często jest tu jakaś kolizja. A gdy w godzinie szczytu spotka się na tej trasie vis-a-vis kilka samochodów, tworzą się utrudnienia i trzeba długo czekać w korku na swoją kolej na przejazd – pisze niezadowolony czytelnik.

Na miejscu potwierdziliśmy spostrzeżenia pana Edwarda. Przy wyjeździe z ronda w ulicę Jaśminową po obu stronach rzucał się w oczy szpaler zaparkowanych aut. Przy okazji udało się zapytać o opinie w tej sprawie kilku okolicznych mieszkańców.

– A gdzie ja mam parkować? Widzi pani? Parkingu nie ma, te parę miejsc na tyle bloków ma wystarczyć? Niech zrobią nam parking, to ulica będzie wolna – wyjaśnił pan Tomasz. Z kolei pani Malwina prezentuje odmienne stanowisko. – Parkują tu, gdzie wygodniej. Zostawiają auto praktycznie pod samą klatką. To wygodnictwo, nie realna potrzeba – podsumowuje. – Bloki przy Jaśminowej 3 i 4 mają swoje parkingi. Przy naszych punktowcach mamy do dyspozycji tylko kilka miejsc parkingowych, stąd taka sytuacja. Niektórzy parkują na terenach zielonych, w okolicach garaży, a przecież to też nie jest do końca zgodnie z prawem – odzywa się kierowca zielonego peugeota.Nasi rozmówcy wyraźnie ucieszyli się, gdy usłyszeli, że ratusz pochyli się nad tą sprawą już niebawem. Radna Daria Domosławska, kierując się sygnałami od mieszkańców, wystosowała interpelację dotyczącą tego niebezpiecznego zjawiska i zaproponowała rozwiązania: umieszczenie znaku zakazu zatrzymywania i postoju wzdłuż ulicy Jaśminowej od strony ronda oraz stworzenie nowych miejsc parkingowych w okolicy garaży, czyli tam, gdzie kierowcy parkują teraz nie do końca legalnie.

Czekamy na odpowiedź Urzędu Miasta. Mamy jednak nadzieję, że na fali rozwiązań usprawniających organizację ruchu w Płocku, ratusz przychyli się do pomysłu radnej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU