REKLAMA

Sukces młodej płocczanki w zawodach pływackich

REKLAMA

Płocka pływaczka Izabela Luma wywalczyła brązowy medal w zawodach Junior Swimming Meet, czyli wielomeczu pływackim juniorów z udziałem reprezentacji Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Zawody te odbyły się w 9 i 10 maja w Gorzowie Wielkopolskim.

PowiązaneTematy

13-letnia płocczanka na co dzień trenuje w Klubie Pływackim MZOS Płock pod okiem trenera Stanisława Zotowa. W ostatnim czasie Izabela Luma została powołana do reprezentacji narodowej młodzików. Brązowy medal na gorzowskich zawodach, zdobyła startując w sztafecie 4 razy 100 metrów stylem zmiennym.

W zawodach wzięli udział młodzi sportowcy z roczników 2001-2002. Wśród 16 zawodniczek, które reprezentowały Polskę, płocczanka była jedną z najmłodszych.Młoda płocka pływaczka zapowiada się obiecująco. Aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu, w pływaniu stylem dowolnym na 50 metrów wśród 700 pływaczek z całej Polski, z rocznika 2002. Jej rekord to 28.46 sekundy.

Od 24 do 29 czerwca Izabela Luma będzie reprezentowała Płock na Międzynarodowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (ICG), które odbędą się w holenderskim Alkmaar.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU