REKLAMA

Minister rozwoju regionalnego odwiedziła płockie inwestycje

REKLAMA

– Zbliża się finał obecnej perspektywy finansowej i pozytywne efekty tego jak zainwestowaliśmy Fundusze Europejskie stają się coraz bardziej widoczne – powiedziała minister rozwoju regionalnego, Elżbieta Bieńkowska odwiedzając w poniedziałek płockie inwestycje.

Rozwój inwestycyjny Płocka był głównym tematem rozmów prezydenta Płocka z minister Elżbietą Bieńkowską. Minister rozwoju regionalnego odwiedziła w poniedziałek Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny, gdzie wizytowała budowę Centrum Usług Korporacyjnych, który współfinansowany jest ze środków europejskich.

PowiązaneTematy

Inwestycje realizowane na terenie PPP-T zakładają budowę biurowca o powierzchni użytkowej około 9,5 tys. metrów kw., przeznaczonej dla inwestorów, którzy oferują usługi i produkty obejmujące m.in. procesy finansowe, księgowe, zarządzania zasobami ludzkimi, sprzedaży i zakupów. Dodatkowo ma powstać Laboratorium Centralne o powierzchni użytkowej około 6,5 tys. m kw. Otwarcie całości dla inwestorów zaplanowano do końca lipca 2014 r. Koszt tych dwóch  inwestycji to ponad 77 mln zł.

Minister Elżbieta Bieńkowska oceniła, że polskie samorządy, które korzystają ze środków Unii Europejskiej, potrafią je wykorzystywać. – Nasze samorządy, a to jest pierwszy biorca unijnych pieniędzy, udowadniają że potrafią te pieniądze świetnie inwestować – powiedziała minister.

Minister odwiedziła także inwestycję Wodociągów Płockich – oczyszczalnię ścieków w Maszewie, która jest rozbudowywana w ramach kolejnego etapu projektu, mającego za zadanie uporządkować gospodarkę ściekową na terenie miasta. Planowany koszt całego projektu to ponad 175,5 mln zł, z czego 74 mln zł pochodzi z dofinansowania.