REKLAMA

Mieszkańcy części gminy Brudzeń Duży bez wody. „Najlepiej jakby każdy zaopatrzył się w studnię” [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

W piątek wieczorem otrzymaliśmy dramatyczny apel od mieszkańców gminy Brudzeń Duży, którzy nie mogą spokojnie przygotowywać się do świąt, ponieważ w wyniku awarii nie mają wody. Jak napisał nam czytelnik, usłyszeli, iż takie sytuacje będą zdarzały się częściej.

– W gminie Brudzeń Duży wójt od piątku zlecił wyłączenie wody na stacji uzdatniania wody w Karwosiekach, nie informując przy tym ludzi. Pompę pożyczyli od wójta z gminy Stara Biała, bo jak powiedział wójt: „Brak jest pieniążków i najlepiej, aby każdy zaopatrzył się w studnię, bo takie sytuacje będą się zdarzały częściej”. To chyba żart i żenada! Nikt w gminie nie odbierał dziś telefonu, podobnie jak w firmie Melgos z Gostynina – pisał wzburzony mieszkaniec gminy.

Niestety, ze względu na późną godzinę, nie mieliśmy możliwości skontaktowania się z urzędem gminy Brudzeń Duży, a biorąc pod uwagę najbliższe dni świąteczne, sprawa jest poważna. Napisaliśmy więc na portalu społecznościowym do radnego Rafała Nowaka, który w ubiegłym roku poruszał sprawę naprawy stacji uzdatniania wody w Karwosiekach.

Mieszkańcy gminy Brudzeń Duży walczą o czystą wodę w kranach

– To było do przewidzenia – powiedział nam Rafał Nowak, który oddzwonił zaraz po odebraniu od nas wiadomości. Jak wyjaśniał, już od rana dzwonił w tej sprawie do prezesa firmy Melgos, która to spółka zarządza SUW w Karwosiekach.

– Powiedział mi, że spaliły się pompy, czekają na dźwig i naprawią tę awarię do południa. Parę minut przed godz. 8 rano zadzwoniłem do wójta gminy Brudzeń Duży, Andrzeja Dwojnycha, sugerując mu, żeby zabezpieczył wodę dla mieszkańców, ponieważ awaria wygląda na poważną. Powiedział, że oddzwoni do mnie kierownik Krzemiński (Paweł Krzemiński, kierownik Referatu Rozwoju Gminy i Rolnictwa – przyp.red.). Faktycznie, zadzwonił i potwierdził, że do południa woda będzie. Ale nie było – mówił wyraźnie zdenerwowany radny.

Na stronie internetowej urzędu gminy pojawiła się przed południem informacja: „W związku z przepięciami instalacji elektrycznej na stacji uzdatniania wody w Karwosiekach wystąpił brak wody. Prace naprawcze są w toku, w sieci jest bardzo niskie ciśnienie, po zakończeniu napraw – umieścimy odpowiedni komunikat”. Jednak o godz. 22.20 w piątek, 19 kwietnia, żadnego innego komunikatu nie było.

Rafał Nowak tłumaczy, że przez cały dzień odbierał rozmowy telefoniczne od mieszkańców, którzy nie mogli dodzwonić się już ani do urzędu gminy, ani do firmy Melgos.

– Są przecież święta, nie ma z kim rozmawiać, wójt też miał później telefon wyłączony. Odebrał ode mnie telefon jedynie kierownik Krzemiński, który stwierdził, że może o godz. 14 będzie woda, bo uruchamiają pompę – relacjonuje Rafał Nowak.Po południu radny sam pojechał na miejsce awarii. Dowiedział się, że działa tylko jedna pompa, która jest za mało wydajna i nie nadąża pompować, w wyniku czego w STU jest tylko 1/3 zbiornika wody. Podkreślmy, że stacja w Karwosiekach obsługuje bardzo duży teren, w tym: Karwosieki Cholewice, Karwosieki Noskowice, Nowe Karwosieki, Parzeń, Suchodół i Sikórz, łącznie ponad 2 tys. osób zostało na święta bez wody.

Przed wieczorem na miejsce awarii przyjechał wójt Andrzej Dwojnych. Pojawili się też zdenerwowani mieszkańcy, którzy pytali co stało się z niedawno naprawianą STU w Karwosiekach. – Wójt zapewnia, że powoła spółkę celową, jednak od wyborów nie zrobił nic w tym kierunku, a umowa z firmą Melgos obowiązuje bodajże do września. Zresztą, podpisanie takiej umowy z tą firmą, to działanie na niekorzyść gminy – podkreślił radny Rafał Nowak.

Jak mówił, zdaje sobie sprawę, że potrzebne są duże nakłady, aby stacje uzdatniania wody działały prawidłowo, jednak samo mówienie o tym nie załatwi problemu.

– Wczoraj nie było wody, dzisiaj nie było wody, zanosi się, że nie będzie wody na święta, ponieważ tam się pali cała instalacja, co powoduje spalanie się pomp. Dwa tygodnie temu też nie było wody z powodu awarii, a jak już puścili wodę, to była brązowa i nie nadawała się do picia – denerwował się Rafał Nowak.

Jest bardzo prawdopodobne, że przez okres świąt nie uda się naprawić awarii. Kiedy rozmawialiśmy z radnym około godz. 21.30, jechał na miejsce, aby sprawdzić, czy są szansę na naprawę pomp jeszcze przed świętami wielkanocnymi.

AKTUALIZACJA

– Właśnie wróciłem z SUW Karwosieki – napisał około godz. 23 Rafał Nowak. – Montowana jest druga pompa, więc mam nadzieję, że wszyscy będziemy mieli wodę za kilka godzin – wyjaśnił radny.

Sesja w sprawie brudnej wody w gminie Brudzeń Duży odbyła się. Ale wójta nie było…

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 25

 1. Bernard Jedraszczyk , Sikorz says:

  Mysle ze najpierw Wojt musi przedstawic nam sytuacje finansowa wodociagow , dochody I wydatki ,na tej podstawie mozemy radzic co robic dalej I gdzie jest problem.
  Bernard Jedraszczyk
  Sikorz

 2. mieszkaniec Sikorza says:

  Błędem mieszkańców jest fakt, że głosowali na kogoś kto nie ma żadnego pomysłu na gminę i poprawę standardów życia jej mieszkańców.
  Brak programów unijnych w jakimkolwiek zakresie, bo brak osoby z kompetencjami.
  Brak inwestycji w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną , bo nie ma z czego.
  Skoro jesteśmy tak biedną gminą to dla czego nie płacę podatku od nieruchomości tylko od gruntu?
  Odnośnie wody to tak jak wszyscy piszą nie od dzisiaj jest wiadomo, że są z nią problemy.
  Remonty na instalacjach i zasilaniu powinny być po stronie dostawcy wody, ponieważ za coś pieniądze są płacone i brane.
  Chyba ,że nasz mądry wójt podpisał umowę w której wszystko spada na jego pustą głowę.
  My mieszkańcy zostaliśmy postawieni pod ścianą i zmuszeni do podpisania umów z Melgosem bo inaczej wody mieś nie musimy, chyba że ze swojej studni.
  Wcale się nie zdziwię jak przy następnym przetargu nikt nie będzie chciał być dostawcą wody bo będzie się bał przejąć wyeksploatowaną instalację , w której tylko wielkonakładowe inwestycje są w stanie poprawić obecny stan.
  Odnośnie wójta polecam zabrać świtę z gminy i pojechać do gminy Topólka i zobaczyć jak tam obsługiwani są klienci gminy (mieszkańcy i ludzie zupełnie obcy przyjezdni do gminy) aż chce się cokolwiek załatwiać a u nas komuna i petent.
  Wstyd kolego wójcie. Kiedyś na ciebie głosowałem bo myślałem,że jesteś coś wart ty sam i twoja wiedza, ale sam pokazałeś co z ciebie za człowiek i dla tego w ostatnich wyborach nawet nie myślałem na ciebie głosować.
  Marnujesz życie moje i innych mieszkańców które tracimy na użeranie się z twoim nic nieróbstwem i chamstwem ludzi tobie podległych.
  Mam nadzieję , że lud zrozumie kim jesteś i zmusi cię do myślenia nie tylko o sobie
  Nie pozdrawiam

 3. asa says:

  po pierwsze wywalić specjaliste z melgosu papruna k.krzeminskiego

 4. Mieszaniec siecienia says:

  W Siecienu od kilku lat wiosnai latem ludze nie maja wody od gdz ok 16 do 23 i nikt z tym nie robi wszyscy to maja w du…

 5. Mieszkaniec says:

  W gminie Bielsk też są ciągłe problemy z wodą. Dziś pod wieczór była przerwa w dostawie i oczywiście później pomarańczowa woda. Masakra. Od ponad dwóch lat walczymy o poprawę ale niby pieniędzy brak.

 6. Mieszkanka Sikorza says:

  Od roku jest problem z wodą Wójt nic nierobi… cześć niema miesiąca żeby coś się nie działo albo brudna albo brak albo leci jak krew z nosa….Wójt gminy Brudzen wszędzie coś robi tylko nie dla Sikorza może to zemsta za to że w wyborach niemniał w naszej miejscowości poparcia bo na to niezaslugiwał jedyną osobą którą interesuje sie mieszkańcami i w miare możliwości ppmaga to jest Pan Rafał Nowak Radny…..idą święta jak funkcjonować bez wody albo z wodą która leci jak krew z nosa…Panie Wójcie pora wziąść się do pracy bo my mieszkańcy Sikorza i okolic tak tego nizostawimy…miarka się przebrała…

 7. Mieszkaniec says:

  Teraz dla wójta jest najważniejsza remiza w siecieniu i kupowanie nowych samochodów dla jednostek Osp które nigdzie nie wyjeżdżają niż modernizacja SUW w Karwosiekach.

 8. Ase says:

  I bardzo dobrze biedota wiejska nie będzie żyła na poziomie bogatego Płocka

 9. Mieszkaniec says:

  Lepiej budować remizy za kilkaset tysięcy i kupować wozy do jednostek które nie jeżdżą niż zrobić dobry remont SUW

 10. Ali says:

  Panie i Panowie a może czas przygotować taczki i pomóc co niektórym zejść wcześniej z tych stołków?!

 11. wdzięczny emeryt. says:

  jak wybraliście to macie.

 12. Marek Bidziński says:

  Przecież ktoś tego wójta wybrał. I tak będzie przez całą kadencję. A czego się spodziewaliscie? Spełnienia obietnic wyborczych? Brawo!

 13. DAMIAN Gurczynski mieszkaniec z szambem w kranie says:

  W Toruniu zapewne woda jest wojcie.( celowo z malej litery) Rok czasu trwa ta walka. Dlaczego zarzadca jest firma zewnetrzna. A nie spolka gminna jak w Starej Bialrj. Przeprowadzajac sie do tej gminy nie spodziewalem sie takiej nieudolnej wladzy. Kruszywa na drogi nie ma. Latarnie na przystankach postawnione po jakim dlugim czasie. Cos tam zawszw wladza zrobi ale. Tylko. Tym co trzymaja palca w… Woda w kranie wyglada jak szambo. A Torunianin ma to gdzies. Wodociag w Parzeniu Janowku mowi to. Cos wojtowi? Oczywiscie. Ze mowi.

 14. Zdenerwowany mieszkaniec. says:

  Dziękujemy strażakom z naszej OSP za pomoc przy dostarczaniu wody pitnej oraz udostępnienie strażnicy. Teraz nowe auto dla Was powinni zakupić, ale aktualnie ważniejsza jest remiza dla Siecienia.

 15. Mieszkanka Sikorza says:

  To jest jakaś komedia od roku jest problem z wodą Wójt ma to centralnie gdzieś …tam gdzie jest wszystko cacy Brudzeń i jego okolice ludzie głosowali na tego człowieka bo im jest dobrze…a tam gdzie naprawde jest problem woda w kranach brudna albo jej brak, zawelane posesje i drogi , brak chodników dla pieszych przy cmentarzu i szkole, brak szkolego boiska …..to jest problemowa miejscowość dla Wójta ludzie głosowali tu w większość na Pana Rafała bo to człowiek który działa dla dobra mieszkańców a nie jak wójt grzeje stołek i pobiera kaske….brak słów uważam że sprawa już dawno powinna trafić do telewizji..chyba miarka się przebrała ktoś musi pomóc tej miejscowość ….

 16. Mieszkaniec SIKORZA says:

  Tak samo Pan Wójt jak i jego prawa ręka czyli Pan Paweł K niech zauważy że nie robi krzywdy RADNYM z którymi ma konflikt tylko mieszkańcom żenada trzeba być mężczyzną a nie troki od kaleson ?

 17. Anonim says:

  Cała ta sytuacja pokazała kto powinien być wójtem. Brawo Rafał !!!

 18. Anonim says:

  a w Sikorzu to nic nie ma od 20 lat, chodników, ścieków, porządnej OSP…

 19. Anonim says:

  niech się podadzą do dymisji. Nowak Rafał na Wójta.

 20. Mieszkanka Sikorza says:

  Dziękujemy Panie wójcie za cudowny prezent na święta braku wody w XXI wieku, szkoda tylko że to nie w Pana miejscowości brakuje tej wody, a najbardziej szkoda że to już po wyborach ta awaria, bo kolejne kilka lat dalej nic Pan nie będzie robił, no chyba że pobierał wynagrodzenie z biednej gminy.

 21. Wstyd says:

  Była szansa na zmianę w ostatnich wyborach. Niestety przychlast nadal pozostał wójtem. Nie widzę szans na poprawę czegokolwiek w naszej gminie za kadencji tego pseudozarządcy.

 22. Zdenerwowany mieszkaniec says:

  Ten wójt to złodziej. Na strażnicę w siecieniu pieniążki się znalazły a na nowe pompy już nie. Na pytanie o nowe pompy ” prawa ręka ” wójta Pan Krzemiński odpowiedział że nowe się nie nadają. Stare są lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU