REKLAMA

W gminie Brudzeń Duży nadal bez wody [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

W sobotę od samego rana piszą do nas mieszkańcy gminy Brudzeń Duży. Jak się okazuje, nocna naprawa pomp przyniosła tylko połowiczny skutek. Najpierw woda leciała katastrofalnie brudna, później… w ogóle przestała lecieć.

Po naszym artykule na temat awarii w Stacji Uzdatniania Wody w Karwosiekach, 20 kwietnia od samego rana pisali do nas mieszkańcy Gminy Brudzeń Duży.

– Racja, nie było wody… Teraz jest woda, ale pokażę Państwu jaka… Kpina… Wójt zamiast zrobić coś z tą sytuacją, to sobie w kulki leci… W tamtym roku walczyliśmy z wodą. Zmarnowane ubrania przez żółtą, brudną wodę… Kto za to wszystko odpowiada? Kpiny, kpiny i jeszcze raz kpiny. Jak w takiej wodzie maja kąpać się dzieci? Idą święta, sklepy będą zaraz pozamykane, skąd brać wodę? – denerwowała się jedna z czytelniczek, przesyłając nam zdjęcia, na których widać ohydną, brązową wodę lecącą z kranu.

Inni czytelnicy zgłaszali nam podobny problem, oburzając się na brak zainteresowania ze strony władz gminy.

Jak się okazało, nie był to koniec kłopotów ponad 2 tysięcy mieszkańców. Wkrótce woda przestała w ogóle lecieć.

– Znowu brak wody w kranach, przecież to przechodzi ludzkie pojęcie co ten wójt gminy wyprawia. Przecież wójt wiedział wcześniej, że jest problem z pompami, teraz tak wyjdzie, że ludzie zostaną na ŚWIĘTA bez wody – oburzał się nasz czytelnik.

– Właśnie wyjeżdżam ze stacji uzdatniania wody, tam się kompletnie nic nie dzieje – potwierdził tę sytuację radny Rafał Nowak. – Wójt nie odbiera telefonu, a ludzie nie mają wody! Wczoraj faktycznie do 1 w nocy montowali pompę i woda leciała, chociaż strasznie brudna. I nie wiem, czy te pompy znowu przestały działać, czy może nie nadążają pompować wody. Ale nie słychać żadnego odgłosu sprężarek, więc nie wiem co się dzieje. Jest Wielka Sobota, ludzie przecież nigdzie nie kupią tu wody. A co ze zwierzętami? One nie zrozumieją, że nie mają co pić, bo jest awaria – irytował się radny.

Jak tłumaczył, sytuacja jest bardzo zła, nie ma zabezpieczonej wody pitnej, jedynie przed remizą OSP Sikórz były podstawione baniaki z wodą.

– To śmieszne, przywieziono na dwukółce 10 baniaków 20-litrowych z informacją, że jest to dla osób starszych! Strażacy zadeklarowali, że mogą przywieźć wodę dla zwierząt, przecież tutaj są gospodarstwa po kilkadziesiąt sztuk bydła! A jak ludzie mają święta przygotować? – pytał retorycznie Rafał Nowak.Aktualizacja

Jak się dowiedzieliśmy, mieszkańcy gminy Brudzeń Duży obsługiwanej przez SUW w Karwosiekach mieli wodę w sobotę wieczorem. Temat awarii tej stacji uzdatniania wody będzie jednak kontynuowany. Mamy nadzieję, że ta sytuacja uzmysłowi władzom gminy, że remont SUW jest niezbędny.

Zadzwoniliśmy w tej sprawie do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jak się okazało, informacja o ponownym braku wody w sporej części gminy Brudzeń Duży dotarła do Centrum na chwilę przed naszym telefonem.

– Jako Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego nie możemy nic zdziałać oprócz tego, że będę dzwoniła do władz gminy, jeżeli uda mi się oczywiście dodzwonić. Jeśli się nie uda, będę dzwoniła do wicestarosty lub do kierownika biura spraw obronnych, ponieważ faktycznie są święta, a ludzie nie mają wody – obiecano nam w PCZK.

Sprawę będziemy monitorować.

Mieszkańcy części gminy Brudzeń Duży bez wody. „Najlepiej jakby każdy zaopatrzył się w studnię” [AKTUALIZACJA]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 21

 1. Anonim says:

  Kościół „na Górkach” nie jest pod wezwaniem świętego Maksymiliana Kolbego

 2. Dd says:

  W siecieniu tez nie ma wody kolejny dzien wojt nic z tym nie robi problem powtaza sie co roku od wjony do jesieni niech pilnuja hydrantow

 3. Anonim says:

  Wójt był sam w SUD i pilnował oraz pomagał.
  Bardzo był zły że mieszkańcy zostali bez wody przed samymi świętami. Moim zdaniem to nie jest wina wójta, tylko firmy która to remontuje.
  Lespszego wójta u nas w gminie nie będzie.

  • Mieszkaniec says:

   Skoro firma jest zła to gmina (wójt) powinien rozwiązać umowę z winy wykonawcy

  • Rozczarowany says:

   Anonim to chyba jakiś żart, albo nie mówimy o tej samej osobie. Zastanawiam się kto na tego człowieka głosuje. Kolejna kadencja i nic nie robi. Siedzi obrażony w gabinecie, bo ktoś coś od niego chce, najlepiej żeby wybrać, dać pensje i głowy nie zawracać, a on nadal będzie przyjmował kolejne niepotrzebne osoby do pracy w gminie. Po co przyjmował zastępcę skoro nie ma kasy na podstawowe inwestycje. Na pensje dla tej osoby ma? Należałoby przewietrzyc te pokoje, bo poza lansem w sklepach nic tam nie robią i traktuja Cie jak wroga.

 4. zwykły obywatel says:

  Plus do tego zdanie osoby pod nickiem mieszkaniec sikorza, zgadzam się w 100% procentach. Gminą zarządza nie tylko jedna osoba…i nie chcę wyjść na zwolennika konkretnej osoby, ponieważ obecny wójt ma mnóstwo na sumieniu, ale należy być obiektywnym

 5. zwykły obywatel says:

  Poza tym, że bierna reakcja obecnych władz gminy aż razi po oczach, to jeszcze ciekawszą reakcją jest zachowanie pana Nowaka…do tej pory większości mieszkańców gminy Brudzeń Duży postać nieznana, obecnie niemal z czołówek wszelkich możliwych portali znajoma… czuć zbliżające się wybory…A najbardziej przykre jest, że po raz kolejny los zwykłych mieszkańców zostanie użyty tylko i wyłącznie jako karta przetargowa…

 6. Anonim says:

  gdzie są radni z sikorza niech do ziomków z PSL zadzwonią to im wode załatwią

 7. mieszkaniec Sikorza says:

  Wójt ..wójtem a co robi Rada Gminy ktoś odpowie, na to pytanie bo też chyba nic..

  • Obiektywnie patrząc says:

   Rada podejmuje uchwały przygotowane przez wójta, kontroluje działalność wójta, gminnych jednostek organizacyjnych i inne(ustawa o samorządzie, google). W dużym skrócie rada zatwierdza lub nie uchwały przygotowane przez wójta, a wójt potem je realizuje. Do obowiązków wójta gminy zaś należy wykonywanie zadań gminy określonych przepisami prawa (art 30 ust.1 Ustawy o samorządzie gminnym) w tym art 7 ust. 1 pkt 3 zadania własne obejmują sprawy wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji,…

   • koniec szerzenia nienawiści says:

    Czy nie widać ze w tych postach jest jedność i tylko jednego człowieka obarczają wina (wojta) a wychwalany jest pan R.N czyżby przegrane wybory na wójta ? wywołały atak ? 2 sprawa budowa remizy w Siecieniu co ma jedno do drugiego ludzie nie mieszajcie OSP do polityki przecież aby dostać jakiekolwiek środki na budowę musiała cała gmina oddać głosy i tak było do tego inne dofinansowania . OSP Siecień co najmniej 15 lat czeka na budynek . Siecień i okoliczne wioski od 3 lat ma problem z wodą i nikt szumu nie robi . Podsumowując proszę aby ludzie którzy nie maja wiedzy na dany tema wiedzy nie ulegali na głupie komentarze i podpuchy a przede wszystkim próbowały skłócić Ochotnicze Straże Pożarne w naszej gminie .

   • Helena says:

    Bez wody to i strażak nie naleje. Wiec moze jednak zamiast ladowac kase w remize to nalezalo zainwestowac w wodociagi bo w przypadku pożaru woda jest najważniejsza

 8. aaaa says:

  Wody nie mają ale ważne, że mają wójta z PiS-u. I tak jest w całej Polsce.

 9. Q says:

  Zapewnienie dostępu do wody (i to o odpowiedniej jakości, a nie błota) powinno być priorytetem dla lokalnej władzy, ale jak widać nie jest, bo problem z wodą z w Karwosiekach nie jest od wczoraj tylko od paru lat. Dwojnych nic nie robił w tym temacie ani przed wyborami ani po wyborach, nie rozumiem kto na niego głosował. Mieszkańcy sami są sobie winni i powinni sobie podziękować za to przy wielkanocnym stole…. a popijać pozostaje tylko czystą.

 10. Kamil says:

  Ja nie kumam co z wami jest mieszkańcy. Mieliście taką akcje przed wyborami i nie tylko. To wzięliście znowu tego samego. Obok gmina? Ich wójt nic nie robi, ludzie niezadowoleni, też go wzięli. Dalej? Burmistrz wypadek po pijaku przed samymi wyborami – a jakże – wygrał wybory. Ludzie, co z wami jest?

 11. Mieszkaniec Sikorza says:

  Z kim kontaktować się, aby OSP dowoziła wodę?

  • Poirytowany says:

   Proponuję żeby dowozem wody ochotniczo zajął się osobiście wójt. W ramach wdzięczności dostałby od każdego po sztachecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU