Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi i prowadził pojazd

0

1 sierpnia mieszkańcy Gostynina wykazali się wyjątkową postawą obywatelską. Samodzielnie zatrzymali kierowcę, który – jak się później okazało – miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. 

W godzinach popołudniowych jeden z kierowców poinformował dyżurnego gostynińskiej komendy, że na trasie Gorzewo-Lucień kierujący pojazdem marki Fiat Punto swoją jazdą stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, zmuszając innych kierowców do zjazdu w przydrożne rowy. Dyżurny natychmiast wysłał w podane miejsce policjantów. Jednak mężczyzna, który wykonał ten telefon widział, że przez tak skrajne zachowanie, może wydarzyć się prawdziwa tragedia. Od razu domyślił się, że kierujący fiatem może być pod wpływem alkoholu. Mieszkańcy Gostynina postanowili sami doprowadzić do zatrzymania pojazdu.

Mężczyzna kilka chwil później został przekazany w ręce policji. Okazało się, że był nim 34-letni mieszkaniec powiatu płockiego. Zatrzymany miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Grozi mu grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dzięki podejrzeniom samych mieszkańców udało się uniknąć tragicznej w skutkach sytuacji. Zgodnie z obowiązującym prawem – każdy obywatel może ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Zaraz po tym należy przekazać ją policji.

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Plocki Styl

Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice Płocka, aby wybrać osoby, którym jesienne słońce…

Płocki Styl Paulina_Snapseed

Jesień zadomowiła się na dobre, co widać chociażby po strojach płocczan. Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice naszego miasta, aby wybrać osoby, które dostosowały się do zmian w pogodzie nie tylko pod kątem chłodniejszej aury, ale i mody. Zobaczcie kolejny odcinek “Płockiego stylu”.


Ostatnie Informacje