Meteorolodzy ostrzegają – w nocy będzie zimno

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych ostrzega przed niskimi temperaturami w województwie mazowieckim. Dziś w nocy temperatura może spaść do nawet -17°C.

Przez niektórych wyczekiwana od dawna, przez niektórych znienawidzona – zima. Dała się we znaki już pod koniec grudnia. Meteorolodzy ostrzegają, że temperatura będzie utrzymywać się poniżej zera.

Jeśli widzicie zatem osobę bezdomną lub nietrzeźwą – zadzwońcie po straż miejską (986), policję (997) lub pogotowie (999) albo pod numer alarmowy 112. Możecie komuś uratować życie…

Na szczęście w Płocku tej zimy jeszcze nikt nie zamarzł i oby tak pozostało.

Tymczasem, decyzją Prezydenta Płocka, nastąpiła zmiana godzin funkcjonowania Ogrzewalni dla Osób Bezdomnych. W okresie od 4.01.2016 r. do odwołania (w okresie silnych mrozów) Ogrzewalnia dla osób Bezdomnych przy ul. Otolińskiej 23 będzie czynna 20 godzin na dobę, tj. w godzinach od 12.00 do 8.00.

Ogrzewalnia przeznaczona jest dla maksymalnie 30 osób bezdomnych, które będą mogły skorzystać z punktu sanitarnego, aneksu kuchennego.  Korzystać z niej mogą tylko osoby nie wymagające pomocy osób trzecich, które zobowiązane są do przestrzegania regulaminu placówki i zachowania spokoju. Pomoc w postaci tymczasowego schronienia w Ogrzewalni świadczona jest nieodpłatnie.

Istnieje też możliwość udzielenia schronienia osobom bezdomnym znajdującym się pod wpływem alkoholu, jednakże w ogrzewalni obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia oraz spożywania alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz palenia tytoniu.

źródło: IMGW, Urząd Miasta Płocka

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji