Uwaga mieszkańcy wieżowców – sporo włamań!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tylko minionej doby płockim policjantom zgłoszono 8 włamań do mieszkań, znajdujących się w wieżowcach. Policja apeluje o zwiększenie czujności i zgłaszanie podejrzanych zachowań nieznanych osób.

Miniona doba była dość spokojna na drogach – nie było żadnego wypadku, zdarzyło się jedynie 6 kolizji w Płocku i 5 w powiecie płockim. Policjanci zatrzymali także jednego nietrzeźwiego kierowcę, w Wyszogrodzie przy ul. Rębowskiej, a 9 osób doprowadzono do izby wytrzeźwień.

Nie było za to spokojnie pod kątem zdarzeń kryminalnych. Jak informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji, w ciągu minionej doby w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku zostało zgłoszonych 8 włamań do mieszkań. – Sprawcy włamywali się do mieszkań znajdujących się w wieżowcach. Włamania zostały dokonane w czasie kiedy domowników nie było w mieszkaniach, w godzinach 7-15 – wyjaśnia rzecznik.

Do włamań doszło w wieżowcach przy ul. Jesiennej 3 i 11, Lachmana 2 i 12, Piaska 6, Gierzyńskiego 15, Bielskiej 51/3 i Hermana 6. Włamywacze kradli pieniądze, biżuterię i sprzęt komputerowy. Łączna wartość skradzionych wczoraj przedmiotów została określona na kwotę około 3500 zł.

Co zrobić, żeby zminimalizować ryzyko włamania? Warto przede wszystkim zamykać drzwi wejściowe na klatki schodowe do bloków oraz nie wpuszczać wszystkich osób, które dzwonią domofonem. – Często zdarza się, że włamywacze dzwonią domofonem i kłamią, że są przedstawicielami różnych instytucji, po to, aby wejść na klatkę schodową, gdzie następnie dokonują włamań – tłumaczy Krzysztof Piasek. – Wykorzystują oni również fakt pozostawionych otwartych drzwi wejściowych na klatki schodowe – dodaje.

Policjanci proszą również, żeby zwracać uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby, np. takie, które obserwują rejon bloków, przebywają na klatce schodowej bez wyraźnie określonego celu lub takie, które na widok mieszkańców bloku zachowują się nerwowo. – Te spostrzeżenia przekazane policji (również anonimowo) mogą uchronić przed włamaniami – apeluje rzecznik płockiej policji.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji