REKLAMA

„Polityka to brak czasu dla rodziny”. Kim jest Marek Jakubiak?

REKLAMA

Rodowity warszawiak, były żołnierz zawodowy, właściciel popularnej sieci browarów, najbogatszy poseł. Do wejścia w politykę zmotywowała go… Platforma Obywatelska. W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych startował z pierwszego miejsca na liście ruchu Kukiz’15 i mandat zdobył. Wczoraj poseł był gościem Beaty Lubeckiej w programie „Pociąg do Polityki” telewizji Polsat News. 

Na pytanie, czy aktualnie pracuje w cyrku, odpowiada „trochę tak”. Chodziło oczywiście o słowa Pawła Kukiza, który przywoływał parlamentarzystów do zajęcia się pracą. – Gdyby tak patrzeć na to bezpośrednio, jak ludzie się zachowują i jak korzystają z podpowiedzi telefonicznych, to można powiedzieć, że coś nie jest tak w tym sejmie – mówił poseł. Jak wspomniał dalej, chodzi o posłów Nowoczesnej, którzy siedzą tuż obok.

„Jeśli z porażek się wyciąga wnioski, to jest wszystko w porządku. Amerykanie mówią, że menadżer, który padł na cztery łapy i wstał, jest parokrotnie bardziej cenny”

Dziennikarka docieka, co zaskoczyło nowego posła w sejmie? – Myślałem, że jest większy, niż w rzeczywistości jest. Ławki i siedzenia nie są zbyt wygodne. Nie są przystosowane do długich posiedzeń nocnych, ale emocje wszystko niwelują – mówił poseł. Zachwala za to atmosferę, jaka panuje w budynku.

Fot. Michał Wiśniewski
Fot. Michał Wiśniewski

– Zdecydowanie do działania zdeterminowało mnie PO, Paweł się znalazł po drodze. […] Platforma się zabetonowała i już nic nie robiła. Lekceważenie przedsiębiorców – ludzi którzy pracują od rana do nocy. Tu się nie mówi, że coś jest niekonstytucyjne. Nam się zabiera, nam się dzieli, my nic nie wiemy! Wymyśla się przepisy, o których my się dowiadujemy z kontroli. Tego jest tyle, że nie da się tego przeczytać. Natłok przepisów jest taki, że przedsiębiorca musiałby siedzieć 4 godziny dziennie [żeby to przeczytać – przyp. red.] – mówił o swoich politycznych motywacjach.

Okazuje się też, że poseł współczuje… politykom Prawa i Sprawiedliwości. – Mają tylko kilka głosów więcej i na każde głosowanie muszą wszystkich ściągać – mówił – I stąd te przerwy! – uzupełniła prowadząca. – I te nocne posiedzenia są paliwem napędowym dla wszystkich antagonistów wszystkiego, co PiS zrobi – czy dobrze czy źle – wskazywał.

Prowadząca poruszyła również temat homoseksualizmu, przytaczając wpis Marka Jakubiaka (wtedy jeszcze nie był posłem), dotyczący adopcji dzieci przez gejów i lesbijki. – Przegiąłem i przeprosiłem i tyle. Wyobraża sobie pani, że dwóch facetów wychowuje chłopca? – pytał. – Na świecie są takie przypadki – ripostowała. – Niech sobie będą, w Polsce nie muszą być. Znam przypadki dzieci, które mają pretensje do faktu, że nie miały normalnej rodziny – argumentował poseł.Rozwiedziony, ma trójkę dzieci. Od 13 lat ma także kolejną partnerkę życiową. Najstarszy syn Maciej jest wiceprezesem Browaru, a córka Aneta menadżerką jednej z restauracji w Warszawie. Najmłodszy syn Mieszko ma dopiero 7 lat. – A wnuków nie mam – komentuje.

– Nie lubię ludzi nijakich. Muszą to być osoby z ekspresją. Taką osobą jest Irmina. Gdyby użyć kolokwializmu, jest to kobieta z ikrą. Kiedyś jej zapytałem „co by było, jakbyś była ze spokojnym facetem?”. Odpowiedziała „Chyba bym go zagryzła” – opowiadał z uśmiechem na pytanie, jaka kobieta może nim zakręcić.

A jakie wady ma poseł? – Jestem apodyktyczny, ale wykształciłem to w trakcie kariery, bo muszę być skuteczny. Kiedyś uważałem, że są mądrzejsi ode mnie i przegrywałem. Teraz mówię, że to jest mój plan i ja go robię i własnymi środkami dochodzę do celu – mówił.

Zapraszamy do obejrzenia całego materiału. „Pociąg do polityki” to program o nieznanej stronie polityków, realizowany w nietypowym studiu, jakim jest pociąg. „Ciekawskim pasażerem w naszym pociągu jest Beata Lubecka, gośćmi – politycy” – zapraszają twórcy programu. Można go obejrzeć w każdą niedzielę o godz. 17.30 w Polsat News 2 i o godz. 21.30 w Polsat News!

Źródło: Polsat News

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. wiesław41r;; says:

    takich polaków wiecej w polityce to opozycja zniknie raz na zawsze jakubiak do dzieła-roboty precz z 8latami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU