REKLAMA

Mercedesem na podwójnym gazie i z sądowym zakazem

REKLAMA

Na drogach regionu płockiego nadal nie brakuje kierowców, którzy bezmyślnie wsiadają za kierownicę aut, pomimo obecności w organizmie alkoholu lub środków odurzających. Tym razem policjanci zatrzymali 41-latka, który kierował mercedesem pod wpływem alkoholu.

W minioną sobotę, 17 grudnia wieczorem kierowca mercedesa nie zastosował się do znaku zakazu jazdy i został zatrzymany przez policjantów z płockiej drogówki.

PowiązaneTematy

– W trakcie kontroli mundurowi nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierującego. Po chwili okazało się, że 41-latek miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli policjanci ustalili również, że płocczanin ma zatrzymane uprawnienia do kierowania, a także aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – informuje asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.Mieszkaniec Płocka odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę mimo orzeczonego zakazu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policja przypomina, aby po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu nie kierować pojazdami. Alkohol oraz środki odurzające zaburzają zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Osoby takie to potencjalni mordercy – stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU