REKLAMA

Mazowsze wspiera Ukrainę. Mieszkańcy nie zostaną bez prądu

REKLAMA
fot. Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych

Samorząd Mazowsza przekazał Ukrainie agregaty prądotwórcze. Maszyny pomogą poradzić sobie ludziom odciętym od energii elektrycznej, w wyniku terrorystycznych ataków rakietowych prowadzonych przez Rosję.

Dwadzieścia dwa agregaty prądotwórcze o różnej mocy wraz z olejem niezbędnym do ich uruchomienia trafią do Winnickiej Obwodowej Administracji Wojskowej w Ukrainie. Sprzęt zakupiony przez samorząd województwa mazowieckiego dostarczą pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie.

PowiązaneTematy

Sprzęt przekazali marszałek Adam Struzik i przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski. Na zakup agregatów przeznaczono 160 tys. zł z 5 mln zł, które samorząd Mazowsza zadysponował na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, mieszkańcy zaprzyjaźnionych z Mazowszem obwodów cały czas mogą liczyć na wsparcie.

– Do tej pory przekazaliśmy do Ukrainy między innymi 16 w pełni wyposażonych ambulansów, aparaty RTG, leki, a także środki higieniczne, koce, kołdry, poduszki, odzież termoaktywną, sprzęt pożarniczy i inne potrzebne artykuły. W sumie to ponad 2,4 mln zł wsparcia. Ciągle napływają do nas prośby o pomoc. Tym razem o przekazanie agregatów prądotwórczych – wyjaśniał Marszałek Adam Struzik.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski zaznacza, że sytuacja w Ukrainie jest naprawdę trudna.– Te agregaty przydadzą się w punktach, w których mieszkańcy Ukrainy mogą skorzystać z Internetu, mieć dostęp do prądu. Spowodowane rosyjskim ostrzałem odcięcia prądu dotyczą całej Ukrainy. To ogromne utrudnienie dla jej mieszkańców. Agregaty, które wysyłamy do Obwodu Winnickiego, to już kolejne wsparcie samorządu województwa mazowieckiego dla Ukrainy – mówił przewodniczący Ludwik Rakowski.

W ramach udzielonego przez samorząd Mazowsza wsparcia, Winnicka Obwodowa Administracja Wojskowa w Ukrainie otrzyma sprzęt, niezbędny zwłaszcza do funkcjonowania tzw. Punktów Niezwyciężoności, w których mieszkańcy mogą się ogrzać, podgrzać posiłki czy naładować telefon.

Przekazany sprzęt to:

  • 12 agregatów prądotwórczych ADLER AD 688S,
  • 4 agregaty prądotwórcze Grupel GR 6500,
  • agregat prądotwórczy FOGO F 8000 R,
  • 5 agregatów prądotwórczych Promac ES 5000,
  • 88 sztuk oleju do agregatów STIGA SAE30 0,6 L.

W Płocku zgasły światła na znak solidarności

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Pomagamy says:

    Toć to nasi bracia. A POZA TYM? Wg amerykańskich strategów politycznych, pomiędzy Niemcami a Rosją musi powstać ich przeciwwaga. Taką będzie stanowić połączona Polska z Ukrainą – ponad 80 milionów ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU