REKLAMA

W Płocku zgasły światła na znak solidarności

REKLAMA
Fot. Pixabay

Płock przyłączył się do ogólnoeuropejskiej akcji na znak solidarności z ludnością Ukrainy. W wyniku terrorystycznych ataków rakietowych prowadzonych przez Rosję, setki tysięcy ukraińskich domostw walczy o przetrwanie zimy bez prądu, wody i ogrzewania.

Rosja posuwa się do korzystania z wszelkich dostępnych środków w wojnie z Ukrainą. Reżim Putina kontynuuje swoją strategię wykorzystywania energii, jako broni i manipuluje cenami energii oraz atakuje gospodarki sprzymierzeńców Kijowa.

PowiązaneTematy

Ofiarami wojny energetycznej są też ukraińscy cywile. Tam, gdzie ze swoim terrorem nie docierają rosyjscy żołnierze, tam uderzają rakiety. Rosja niszczy sieć energetyczną Ukrainy, pozbawiając zimą miliony ludzi światła, ogrzewania i bieżącej wody.– Zbliżające się święta będą dla nich wyjątkowo trudne. Akcja „Godzina dla Ukrainy” pokazuje, że pamiętamy o tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą i nie jesteśmy na to obojętni – zaznacza Urząd Miasta Płocka.

W Płocku, w ramach solidarności z Ukrainą, 21 grudnia o godzinie 20 czasowo wyłączona została świąteczna iluminacja Starego Rynku. Świeciły się jedynie ozdoby zsynchronizowane z latarniami.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. Anonim says:

    A za zabicie dwóch obywateli Polski jakieś przeprosiny ze strony ukraińskiej padały? Minął już miesiąc, nic nie słyszałem…

  2. John Rambo says:

    To za malo.Jeszcze wode,cieplo,prad,gaz odlaczyc.I odpalic pare granatnikow.Debile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
  • %d bloggers like this: