REKLAMA

Masz pomysł na biznes? Lada dzień rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

REKLAMA

Jednym z mankamentów Płocka jest niewątpliwie brak miejsc pracy, przez co młodzi płocczanie coraz częściej opuszczają rodzinne strony. Być może znajdą coś dla siebie w ofercie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który rusza już w najbliższy poniedziałek. Z tej okazji w naszym mieście odbędzie się szereg imprez i warsztatów. 

PowiązaneTematy

Fot. Michał Wiśniewski
Fot. Michał Wiśniewski

Jeśli planujecie założyć własną działalność gospodarczą, powinniście zainteresować się nadchodzącym tygodniem. Płock ma bowiem bardzo zapełniony kalendarz Tygodnia Przedsiębiorczości. Miasto współpracuje z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości i wspólnie wyłonią 15 najlepszych projektów, które będą mogły bezpłatnie korzystać ze wsparcia inkubatora. – Pieniądze na rozpoczęcie działalności są kluczowe. Najciekawsze pomysły mogą liczyć na nasze wsparcie, będzie można przedstawiać te pomysły funduszom inwestycyjnym. Eksperci będą pilotować cały biznesplan, tak aby biznes miał szansę działania na rynku – mówił wiceprezydent miasta Jacek Terebus, który jest odpowiedzialny za organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszym mieście.

Przy organizacji wydarzeń miasto współpracuje z Fundacją Startup Poland.

– Naszymi partnerami są zarówno mikroprzedsiębiorstwa, jak i firmy o globalnym zasięgu. Współpracujemy np. z Google czy Audioteką. Organizujemy spotkania, m.in we wtorek w klubie Suszarnia. Chcemy spotykać się w luźnej atmosferze i rozmawiać o biznesie. Poprzednie dwa spotkania spotkały się ze sporym zainteresowaniem – podkreśliła Małgorzata Gontarek, ambasador fundacji.

Warto jeszcze wspomnieć o roli Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Dzięki AIP początkujący biznesmeni mogą „przetestować” swój pomysł, ponosząc stosunkowo niewielkie koszty. W skali kraju jest już ponad 2200 startupów, a ich liczba ciągle rośnie. – W mniejszych aglomeracjach dopiero rozwijamy tę przedsiębiorczość. W Płocku tych firm działa dopiero kilkanaście. Trudno nam realizować samodzielnie te projekty, dlatego cieszymy się, że miasto zdecydowało się pomóc – mówił Tomasz Karwowski, dyrektor zarządzający Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości. – Chcemy przeprowadzić warsztaty z minimum 300 młodymi osobami w Płocku, aby pomóc im kreować pomysły biznesowe. Będziemy ich przekonywać, że z naszą pomocą mogą bez większego ryzyka testować swoje pomysły – zapewnił.

Fot. Michał Wiśniewski
Fot. Michał Wiśniewski

19 i 20 listopada w auli Małachowianki odbędą się także warsztaty „Pracownia Miast”, które odbyły się już w wielu innych miastach. W ramach tego projektu płocczanie będą mogli zastanowić się nad trzema problemami:  1. Jak zrewitalizować starówkę?
  2. Jak zatrzymać młodych płocczan i jak przyciągnąć innych młodych ludzi?
  3. Jak Płock powinien wyglądać za 15 lat?

Harmonogram wydarzeń Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości:

17.11.2015, godz. 14.00
Szkolenie dla przedsiębiorców z zakresu przywództwa, motywacji i samodoskonalenia, które poprowadzi Rocco A. Spencer, emerytowany oficer amerykańskich wojsk powietrzno-desantowych.
(BEST WESTERN Hotel Petropol, al. Stanisława Jachowicza 49)

18.11.2015, godz. 09.00
otwarte posiedzenie Płockiej Rady Gospodarczej
(Aula Ratusza)

19 – 20.11.2015, godz. 9.00 – 15.00
„Pracownia Miast” – konferencja (19.11) i warsztaty (20.11)
organizowane przez Gazetę Wyborczą (Aula Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego)

21.11.2015
Płocki Bal Niepodległościowy
organizowany przez Izbę Gospodarczą Regionu Płockiego.
Centrum Konferencyjne Dom Technika, ul. Kazimierza Wielkiego 41

Warsztaty Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości „STARTUP PL – Przedsiębiorczy Płock”18.11.2015, godz. 12.00
spotkanie otwarte (uczestnicy m.in. uczniowie III klas płockich liceów)
(Aula Ratusza)
20.11.2015
spotkanie dla studentów płockiej filii Politechniki Warszawskiej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU