REKLAMA

Liceum mundurowe PUL w Płocku zaprasza!

REKLAMA

I LO PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku za swoje motto uznaje 5 razy S, czyli: samodyscyplina, samokontrola, samorealizacja, satysfakcja oraz sukces. Absolwenci tego liceum mundurowego mogą kształcić się w specjalnościach: wojskowa, policyjna, pożarnictwo i ratownictwo.

18 Lat tradycji w prowadzeniu szkół o charakterze mundurowym

Liceum mundurowe PUL Płock to profesjonalna placówka edukacyjna o uprawnieniach szkoły publicznej, która przygotowuje w sposób fachowy uczniów do pracy w służbach mundurowych. Organem prowadzącym i założycielskim jest Stowarzyszenie non-profit Płocki Uniwersytet Ludowy im. W. Witosa, który od 18 lat specjalizuje się w prowadzeniu szkół o charakterze pro-obronnym na terenie całej Polski.

PowiązaneTematy

Od 2018 roku licea PUL uczestniczą w programie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych MON, a w 2020 otrzymały pozytywną decyzję i przystąpiły do programu Oddziały Przygotowania Wojskowego MON.

W szkołach realizowane są programy własne w zakresie samoobrony, wychowania fizycznego, pożarnictwa i ratownictwa oraz specjalności policyjnej. Kadrę Szkół PUL stanowią doświadczeni oficerowie Wojska Polskiego, Policji, Straży Pożarnej oraz Ratownicy. Bogata oferta edukacyjna możliwa jest dzięki aktywnej współpracy z Jednostkami Wojskowymi, Komendami Policji, Strażą Pożarną, Strażami Miejskimi, organizacjami pro-obronnymi, stowarzyszeniami, fundacjami, ośrodkami sportowymi, uczelniami oraz instytucjami samorządowymi.

Szeroka oferta edukacyjna

Mundurowa oferta edukacyjna Liceum mundurowego PUL Płock obejmuje:  • Szkolenie Strzeleckie
  • Szkolenie Nurkowe
  • Szkolenie Spadochronowe
  • Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
  • Kurs Ratownika Wodnego
  • Poligony kondycyjno-sprawnościowe, bytowanie w terenie przygodnym, obozy pilotażowe
  • Biegi Patriotyczne, Biegi OCR, Zawody, Konkursy
  • Uroczystości Patriotyczne, Religijne i Miejskie
  • Rekonstrukcje historyczne

– Absolwenci PUL stanowią silne zaplecze Sił Zbrojnych RP. Są żołnierzami WP, funkcjonariuszami Policji, Strażakami, studentami WAT, ASzWoj, AWF i innych uczelni, członkami Organizacji Pro-obronnych, ratownikami, ale przede wszystkim są osobami, które poznały znaczenie pojęcia służby, szacunku do historii, tradycji i znaczenia najwyższych wartości, jakimi są: Bóg- Honor -Ojczyzna – informuje I LO PUL.

Dla każdego przyjętego ucznia szkoła zapewnia mundur.

Dzień otwarty

23 kwietnia br. (piątek) o godz. 13 LO mundurowe PUL zaprasza na wirtualny dzień otwarty, który odbędzie się poprzez stronę pulliceum.edu.pl.

Szczegóły pod numerem tel. 605-116-007 oraz na stronie pulliceum.edu.pl i na FB/PULPlock.

artykuł sponsorowany

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU