REKLAMA

Kubica odchodzi z Williamsa – dokąd? Są pierwsze przecieki

REKLAMA

Odejście Roberta Kubicy z zespołu Williamsa jest już pewne – sportowiec zapowiedział to jakiś czas temu. Jednocześnie zapewnił, że chce pozostać w Formule 1. Pojawiły się informacje, który zespół walczy o polskiego kierowcę.

W zespole Williamsa Robert Kubica ma pozostać jedynie do końca sezonu. Wraz z nim odejdzie również PKN ORLEN jako sponsor. Nic dziwnego, że prowadzone są rozmowy, do którego zespołu przeniesie się polski kierowca wyścigowy.

PowiązaneTematy

Portal GPTodey.net podał, że bliski podpisania umowy jest Racing Point, w którym Kubica miałby zostać kierowcą rezerwowym. Jest to o tyle prawdopodobna informacja, że Racing Point ma już podpisane umowy z dwoma kierowcami podstawowymi na najbliższy sezon, natomiast nadal nie ma kierowcy rezerwowego i testowego.Przypomnijmy, że Robert Kubica wrócił do wyścigów po katastrofie, do której doszło w 2011 roku. Wówczas wydawało się, że jego stan zdrowia nie pozwoli na ponowny start w wyścigach. Jednak powrót do Formuły 1 w zespole Williamsa nie okazał się szczęśliwy, głównie ze względu na stan techniczny przygotowanego dla niego bolidu.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że podpisanie umowy Kubicy z Racing Point oznaczałoby jednocześnie pozyskanie nowego sponsora zespołu, w postaci PKN ORLEN. Warto jednak podkreślić, że o Roberta Kubicę walczy także zespół Haasa, sprawa nie jest więc jeszcze przesądzona.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Tv. says:

  Podobno Kubica bedzie kierowcą samochodu sluzbowego Obajtka
  Wynagrodzenie 40 mln/ miesiac.
  A co….!

 2. Steve says:

  Niech pali gumę….. kogo obchodzi ta jego zabawa w sportowca i puszczanie z dymem takiego szmalu.

 3. L says:

  Haas to drugi RWR, oby to była prawda z RP.

 4. Endrju says:

  Po katastrofie hahaha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU